نیمی از تامین‌کنندگان فناوری امیدوار به آینده بازار جهانی

عرصه کنونی برای تامین‌کنندگان فناوری بسیار سودآور است. با وجود سونامی فناوری که به سمت بازار جهانی سرازیر می‌شود، مشتریان نهایی به طور فزاینده غرق در تمامی آنها می‌شوند و در این میان باید توجه داشت جایگاه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی چگونه خواهد بود.

این عبارت براساس نظرسنجی جدید مرکز تحقیقاتی Uptime منتشر شده که نشان می‌دهد فروشندگان فناوری و اپراتورهای مراکز داده بدون وقفه شاهد گسترش هر چه بیشتر بازار پیش‌روی خود هستند.

با توجه به نتایج این بررسی، برای سومین سال متوالی حدود 80 درصد تامین‌کنندگان و فروشندگان فناوری بر این باورند که هزینه‌های مشتری در سطح عادی یا بالاتر از آن است.

در این میان نیمی از این مراکز اعلام کردند که انتظار رشد قابل ملاحظه مخارج سرمایه‌ای در بازه زمانی سه تا پنج سال آینده را دارند. همچنین حدود یک مرکز از هر سه شرکت فعال در بخش تامین فناوری اندکی کاهش نرخ رشد در این بازار را پیش‌بینی کرد و تنها یک مورد از هر شرکت شرکت توضیح داد که انتظار سقوط یا ضرر در این بازار را دارد.

در این میان پیش‌بینی در مورد ظرفیت مراکز داده همچنان به عنوان یک نقطه تاریک باقیمانده است. تامین‌کنندگان فناوری برای چهارمین سال متوالی اعلام کردند که این بزرگ‌ترین مشکلی است که مشتریان با آن مواجه هستند.

مدیریت ترکیبی از محیط‌های مرکز داده شامل محل جغرافیایی، مکان‌یابی، مراکز خرده‌فروشی، مراکز عمده فروشی و خدمات ابری به دومین چالش بزرگ اپراتورهای فعال در این بخش تبدیل شده است.

منبع: zdnet