نیمی‌ از سازمان‌های خاورمیانه با دستگاه‌های موبایلی مشکل امنیتی دارند

نیمی‌ از سازمان‌های خاورمیانه با دستگاه‌های موبایلی مشکل امنیتی دارند

همکاران سیستم- در مطالعه جدید مرکز BT مشخص شد ۴۳ درصد از سازمان‌های مستقر در منطقه خاورمیانه طی ۱۲ ماه گذشته با مشکلات امنیتی موبایلی مواجه شده‌اند و برای یک‌پنجم آنها نیز در همین دوره زمانی بیش از ۴ مورد مشکل امنیتی رخ داده است.به گزارش وبسایت ITP،مطالعه روی سازمان‌های فعال در حوزه خدمات مالی،‌ فروش کالا و سرویس‌های عمومی با بیش از ۱۰۰۰ کارمند نشان داد امنیت دستگاه‌های موبایلی در منطقه خاورمیانه یک نقص جدی محسوب می‌شود؛ این در حالی است که تمام سازمان‌های منطقه به کارمندان اجازه داده‌اند از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی یا دستگاه‌های شخصی مبتنی بر فضای کاری استفاده کنند.
بررسی جدید نشان داد ۴۳ درصد از دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی که در سازمان‌های بزرگ خاورمیانه مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور کامل به شبکه داخلی و اطلاعات حساس مشتریان دسترسی دارند.
تنها نیمی از حاضرین در این بررسی اعلام کردند که سیاست‌های مربوط به “استفاده از دستگاه الکترونیکی شخصی در محل کار”(BYOD) را تعریف کرده‌اند تا آن‌ها را مدیریت کنند و البته ۲۳ درصد از سازمان‌های خاورمیانه‌ای هم گزارش دادند که هیچ سیاست قابل اجرا برای کنترل و مدیریت دستگاه الکترونیکی شخصی در محل کار ندارند.
نتایج حاصل از این مطالعه همچنین نشان داد درحالی که ۴۲ درصد سازمان‌ها سیستم محافظت از رمزعبور را برای دستگاه‌های موبایلی در اختیار نگرفته‌اند، ۵۳ درصد آن‌ها هیچ گونه آموزش امنیت IT را برای کارمندان خود اجرا نمی‌کنند.
“مارک هوگس” مدیر مرکز امنیتی BT Security گفت: «امروزه عرصه تهدیدهای امنیتی با سرعت فراوان تغییر می‌کند و این مسئله برای سازمان‌ها اهمیت فراوان دارد که هرچه سریع‌تر به فکر تقویت سیستم امنیتی خود باشند و آن را به عنوان یک چاره تلقی نکنند. این مسئله به ما اطمینان می‌دهد که توسعه فرآیندهای امنیتی باید در طول فعالیت‌های سازمان و نه پس از آن صورت گیرد».