ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

نگرانی مدیران سازمان‌ها از پیچیدگی روزافزون مباحث فن‌آوری اطلاعات

همکاران سیستم – بررسی‌های اخیر مرکز پژوهشی Dynatrace نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از مدیران ارشد فناوری اطلاعات سازمان‌ها معتقدند پیچیدگی فناوری اطلاعات، مدیریت عملکرد را غیرممکن ساخته است.

به گزارش وب‌سایت CIO Dive، این یافته ها بر پایه نظرسنجی از ۸۰۰ مدیر ارشد فناوری اطلاعات یا به اصطلاح CIO به دست آمده است. نکته قابل تامل این است که پیچیدگی مباحث فناوری اطلاعات روند صعودی دارد و در حال افزایش است.

به عنوان مثال، در حال حاضر تراکنش‌های همراه یا تراکنش‌های مربوط به یک وب‌سایت، به طور میانگین در ۳۵ سامانه منتشر می‌شود ولی این تعداد در پنج سال گذشته فقط ۲۲ مورد بوده است.

یکی از دلایل این پیچیدگی، ظهور و رشد سریع فناوری‌های نوین است و انتظار می‌رود این روند در سال‌های آینده نیز ادامه یابد. مقوله‌هایی همچون معماری multi-cloud و اکوسیستم‌های آی‌تی فوق پیچیده، توانایی پردازشی سازمان‌ها در پایگاه‌های داده فیزیکی و خدمات ابر شرکت‌های ثالث به چالش می‌کشد.

Matthias Scharer یکی از مدیران ارشد Dynatrace می‎گوید: امروزه سازمان‌ها برای همراهی با اقتصاد دیجیتال که همیشه فعال و همیشه متصل به اینترنت است، به شدت تحت فشار هستند و این امر به نوآوری‌های مداوم نیاز دارد.

از دیگر یافته‌های این پژوهش آن است که ۷۶ درصد مدیر ارشد فناوری اطلاعات گفته‌اند فن‌آوری multi-cloud باعث شده مانیتورینگ و درک تاثیرات خدمات رایانش ابری بر تجربه کاربران، دشوارتر شود و این کار مستلزم صرف زمان زیادی است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *