نوکیا سهام زیمنس را در شرکت مخابراتی NSN خرید

نوکیا سهام زیمنس را در شرکت مخابراتی NSN خرید

همکاران سیستم- شرکت فنلاندی تولیدکننده تلفن‌های همراه نوکیا موافقت خود را برای خرید سهام 50 درصدی شرکت زیمنس با قیمت 1.7 میلیارد یورو در شرکت مخابراتی Nokia Siemens Networks اعلام کرد.

بر اساس توافقات صورت گرفته قرار شده است که نوکیا 1.2 میلیارد یورو از مبلغ یاد شده را در جریان قطعی شدن قرارداد به صورت نقد پرداخت کند و 500 میلیون یوروی باقیمانده از آن به عنوان یک وام در اختیار نوکیا باقی بماند و ظرف یک سال به آن برگردانده شود.

به گزارش وب سایت itp، لازم به ذکر است که شرکت نوکیا برای پرداخت نقدی مبلغ 1.2 میلیارد یورو تامین مالی کافی دارد. پیش‌بینی شده است که قرارداد میان این دو شرکت در فصل سوم سال جاری میلادی منعقد گردد و پس از آن زمان، شرکت Nokia Siemens Networks به طور کامل به یکی از شعبات شرکت نوکیا تبدیل شود.

این خرید بزرگ از جانب اعضای هیئت مدیره نوکیا و همچنین گروه مدیریت و هیئت‌های نظارتی شرکت زیمنس مورد تایید قرار گرفته است و برای نهایی شدن آن باید روند تصویب قانونی مرسوم سپری شود.

“استیفن ایلاپ”(Stephen Elop) مدیرعامل شرکت نوکیا در این خصوص گفت: «شرکت Nokia Siemens Networks با تاکیدهای استراتژیک شفاف خود و همچنین گروه مدیریتی قوی توانسته است قابلیت‌های عملیاتی و مالی خود را به میزان قابل ملاحظه ارتقا بخشد. علاوه بر این، Nokia Siemens Networks موفق به ایجاد موقعیت مناسب در حوزه شبکه‌های مخابراتی LTE شده است که این عرصه می‌تواند فرصت‌های فراوان برای پیشرفت‌های آتی را فراهم آورد. نوکیا از این فرآیند توسعه بسیار خرسند است و توجه فراوانی به مسیر پیش‌رو دارد تا با پشتیبانی از این فعالیت‌ها، ارزش بیشتری را برای سهامداران گروه شرکت‌های نوکیا به همراه آورد».

“جو کائزر”(Joe Kaeser) مدیر مالی شرکت زیمنس هم در این خصوص توضیح داد: «با این نقل و انتقال ما تلاش‌های خود را برای گسترش تمرکز بر فعالیت‌های مرکزی زیمنس افزایش می‌دهیم و تلاش می‌کنیم در حوزه مدیریت انرژی، صنعت و زیرساخت‌ها و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی گام‌های بلندتری به جلو برداریم. خرید کامل سهام شرکت Nokia Siemens Networks از جانب نوکیا یک فرصت جدید را فراهم می‌آورد تا بازار تجهیزات مخابراتی در آینده توانایی‌های بیشتری کسب کند».