نهادهای دولتی در خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌کنند

نهادهای دولتی در خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌کنند

همکاران سیستم- شرکت گارتنر در گزارشی اعلام کرده است نهادهای دولتی در کشورهای واقع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تا پایان سال جاری میلادی بیش از ۱۲ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه خواهند کرد.

برآوردهای گارتنر نشان می‌دهد هزینه‌کرد نهادهای دولتی کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا پایان سال جاری میلادی در بازار محصولات آی تی به ۱۲.۲ میلیارد دلار خواهد رسید. تحقق این برآورد به معنای رشد ۱.۳ درصدی این هزینه‌کردها در مقایسه با سال ۲۰۱۳ خواهد بود. شرکت گارتنر در گزارش خود به برآورد هزینه‌کرد نهادهای دولتی این کشورها در بخش‌هایی همچون خدمات داخلی آی تی، محصولات نرم‌افزاری، پایگاه‌های داده، ابزارها و خدمات ارتباطات راه دور پرداخته است.

بر اساس این گزارش، خدمات ارتباطات راه دور (تلکام) بیشترین بخش هزینه‌کرد دولت‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در این حوزه را به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود هزینه‌کردها در این بخش به ۵.۴ میلیارد دلار برسد. بخش محصولات نرم‌افزاری مثل نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، مدیریت زنجیره تأمین منابع (SCM)، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و دیگر نرم‌افزارهای کسب و کار نیز از این نظر در رده دوم قرار دارد که انتظار می‌رود هزینه کردها در این بخش امسال با ۹ درصد رشد به ۱.۲ میلیارد دلار برسد.