نقشه گوگل دامنه شیوع کرونا در منطقه شما را نشان می‌دهد

نقشه الکترونیکی گوگل که با نام «گوگل مپس» شناخته می‌شود با یک به روزرسانی جدید و کدگذاری‌های رنگارنگ به زودی دامنه شیوع ویروس کرونا در مناطق جغرافیایی مختلف را مشخص می‌کند.
اپلیکیشن نقشه گوگل از اوایل هفته جاری به طور متوسط وضعیت هفت روزه از موارد شیوع ویروس کرونا به ازای هر 10 هزار نفر را در منطقه را مشخص می‌کند. مناطق انتخاب شده نشان می‌دهد که میزان شیوع کرونا در این نقطه بیشتر یا کمتر شده است و بر این اساس دامنه شیوع کرونا در هر منطقه با شش رنگ مختلف به نمایش درمی‌آید تا شدت شیوع بیماری نمایان شود.


گوگل با انتشار یک مطلب در وبلاگ خود توضیح داد که این ابزار جدید اطلاعات مهم در مورد موارد ابتلا به ویروس کرونا در یک منطقه خاص را نشان می‌دهد تا کاربران بتوانند آگاهانه‌تر درباره نحوه تردد خود به مناطق مختلف تصمیم بگیرند و از قبل بدانند که چه اقدامات امنیتی را باید انجام دهند.
گوگل در حال جمع آوری اطلاعات مربوطه از سه منبع است: دانشگاه جان هاپکینز، نشریه نیویورک تایمز و دایره المعارف آنلاین ویکی‌پدیا. این شرکت همچنین داده‌های مورد نیاز خود را از سازمان بهداشت جهانی و سایر سازمان‌های دولتی نیز دریافت می‌کند. اطلاعات گوگل برای تمام 220 کشور که نقشه Google Maps در آن کار می‌کند در دسترس خواهد بود.

منبع: Wink