نظرات اریک اشمیت در مورد جنگ دنیای فنآوری

نظرات اریک اشمیت در مورد جنگ دنیای فنآوری

همکاران سیستم – اریک اشمیت، مدیر شرکت گوگل معتقد است که جنگی تمام عیار بین چهار شرکت بزرگ جهان فنآوری وجود دارد و این چهار شرکت عبارت‌اند از: گوگل، اپل، آمازون و فیس بوک.
این خبر را سایت سی نت به نقل از مصاحبهٔ آقای اشمیت با سایت all things منتشر ساخته است.
اریک اشمیت در این مصاحبه در خصوص ویندوز ۸ و دیگر محصولات آتی این شرکت‌ها از جمله رایانه‌ی لوحی سرفیس صحبتی نکرد و گفت: برای اظهار نظر در خصوص این محصولات باید در انتظار ورود آن‌ها به بازار و بازخورد عملکرد آن‌ها ماند. البته به اعتقاد آقای اشمیت سیستم عامل ویندوز رایانه‌های شخصی هیچ‌گاه قابلیت انطباق با نیازهای بازار موبایل را نخواهد داشت.
اریک اشمیت در این مصاحبه گفته است که آینده فنآوری در یکپارچگی خلاصه خواهد شد و در آینده‌ تنها شاهد این خواهیم بود که مجموعه‌ای از راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری ماشین، زندگی، موسیقی و لوازم خانهٔ ما را مدیریت خواهند کرد.
اشمیت در خصوص جنگ دنیای فنآوری چنین گفت: در جنگ واقعی این بازار مایکروسافت جای زیادی ندارد. جنگ واقعی بین سیستم عامل اپل و آندروید گوگل است. و این نبرد بسیار مهم‌تر و حیاتی‌تر از نبرد بین اپل و شرکت مایکروسافت در خصوص سهم بری از بازار رایانه‌های شخصی است.
اشمیت گفت: در حال حاضر نسبت فروش تلفن‌های همراه هوشمند تحت آندروید به آی فون اپل ۴ به ۱ است و اگر اوضاع فروش به همین منوال باشد، غیر ممکن نیست که تا پایان سال ۱ میلیارد سیستم عامل آندروید در سطح جهان به فروش برسد.
مؤسس گوگل همچنین اشاره‌ای به نتایج درخشان گوگل در حوزهٔ موبایل کرده است. نتایجی که از پیش بینی‌ها بسیار فرا‌تر رفته است. او اشاره کرده است که تلفن‌های همراه هوشمند تحت آندروید خدمات زیادی را به کاربرانشان ارائه می‌دهند.
اریک اشمیت حتی به این موضوع نیز اشاره‌ای داشته که بزرگ‌ترین رقیبش یعنی اپل در حال حاضر به جامعهٔ فنآوری حکومت می‌کند و دلیل آن نیز به اعتقاد اشمیت این موضوع است که: اپل پول بیشتری دارد!