نسخه ۴۲ سیستم‌عامل رایانه‌ای گوگل عرضه شد

نسخه ۴۲ سیستم‌عامل رایانه‌ای گوگل عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت گوگل ماه گذشته پیش‌نمایش نسخه جدید سیستم راه‌انداز مخصوص Chrome OS را در معرض دید عموم قرار داد. اما هم‌اکنون هم‌زمان با عرضه سیستم‌‌عامل رایانه‌ای Chrome OS ۴۲ گوگل سیستم راه‌انداز آن هم در اختیار کاربران قرار گرفته است.   به گزارش وبسایت Pcworld، سیستم Launcher ۲.۰ در سیستم‌عامل Chrome OS ۴۲ ظاهر جدید دارد و شکل ظاهری آن مبتنی بر Material Design طراحی شده است و در کل شبیه به Android Lollipop است.
تلفیق آن با سرویس Google Now به این معنی است که شما می‌توانید به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود از جمله شرایط آب و هوایی، نوسانات بازار بورس و اتفاقات ثبت‌شده در تقویم الکترونیکی را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که همه آنها به کمک فرمان صوتی شما ارائه می‌شوند.
دیگر قابلیت‌های جدیدی که در این زمینه ارائه شده است نسخه جدید ابزار Calculator، پشتیبانی جدید از رمزگذاری برای فایل‌های ZIP و قابلیت جدید ابزار Files برای سازگاری بیشتر با Material Design را شامل می‌شود.
گوگل همچنین فونت سیستم را به Roboto تغییر داده است که فونت به صورت مشابه در اندروید هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و با این اتفاق تلاش شده است تمام سیستم‌های گوگل به صورت یکپارچه تحت Material Design قرار بگیرند.
شرکت گوگل اعلام کرد کلیه رایانه‌های مبتنی بر Chrome OS طی چند هفته آینده به صورت خودکار به‌روزرسانی مربوطه را در اختیار می‌گیرند و بر این اساس اگر هنوز پیام مربوط به به‌روزرسانی برای شما ارایه نشده است، می‌بایست اندکی منتظر بمانید.