نسخه موبایلی Chrome ماهی یک میلیارد کاربر فعال دارد

نسخه موبایلی Chrome ماهی یک میلیارد کاربر فعال دارد

همکاران سیستم- گوگل اعلام کرد در هر ماه بیش از یک میلیارد کاربر جهانی از نسخه موبایلی مرورگر اینترنتی Chrome استفاده می‌کنند. این رقم رشد ۲۰۰ میلیون نفری کاربران فعال ماهانه این مرورگر اینترنتی نسبت به نوامبر گذشته را نشان می‌دهد. در آن زمان گفته شده بود تعداد کاربران فعال ماهانه در نسخه موبایلی مرورگر Chrome در نوامبر ۲۰۱۴ میلادی ۴۰۰ میلیون نفر بوده که این رقم با رشد دو برابری در مدت مشابه از سال بعد به ۸۰۰ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، گوگل خبر مربوط به ثبت رکورد یک میلیون کاربر ماهانه فعال برای نسخه موبایلی Chrome را با انتشار یک اینفوگرافیک و هم‌زمان با عرضه نسخه پنجاهم این مرورگر اینترنتی منتشر کرد. این خبر مدت کوتاهی پس از آن منتشر شد که مرکز قانون‌گذار رقابتی اروپا به صورت رسمی گوگل را متهم کرد که شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند اندرویدی را مجبور می‌کند تا مرورگر Chrome و جست‌وجوگر گوگل را به صورت پیش‌فرض روی همه محصولات خود نصب کنند.

هم‌اکنون از زمان عرضه نسخه رایانه‌ای مرورگر اینترنتی Chrome حدود هشت سال می‌گذرد. شرکت گوگل هفته گذشته نسخه Chrome ۵۰ را برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس عرضه کرد و به‌روزرسانی Chrome برای سیستم‌عامل موبایلی iOS و عرضه نسخه ۵۰ آن روز گذشته صورت گرفت.

شرکت گوگل سال ۲۰۱۲ میلادی نسخه ویژه Chrome مخصوص سیستم عامل اندروید را از حالت بتا خارج کرد و از آن زمان به مرورگر پیش‌فرض در تمام دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر اندروید تبدیل شد. این شرکت همچنین در سال ۲۰۱۲ نسخه ویژه Chrome برای iOS را هم عرضه کرد. هر دو نسخه موبایلی و رایانه‌ای کمک کردند تا در می گذشته رکورد یک میلیارد کاربر ماهانه فعال برای Chrome ثبت شود.