نسخه جدید Word مایکروسافت مجهز به قابلیت ویرایش همزمان

نسخه جدید Word مایکروسافت مجهز به قابلیت ویرایش همزمان

همکاران سیستم – مایکروسافت هم‌اکنون به کاربران خود در مجموعه نرم‌افزاری Office ۲۰۱۶ امکان می‌دهد مبتنی بر فایل‌های Word که روی سیستم پردازش ابری OneDrive ذخیره شده است با یکدیگر همکاری داشته باشند.به گزارش وبسایت thenextweb، ویرایش همزمان فایل‌ها از سال ۲۰۱۳ به بعد برای مجموعه Office Online ارائه شد. اما Office ۲۰۱۶ نخستین نسخه از ویرایش قدیمی این بسته نرم‌افزاری است که از قابلیت ویرایش هم‌زمان یک فایل توسط چند کاربر پشتیبانی می‌کند.
اگر شما و همگروه‌تان نسخه آزمایشی Office ۲۰۱۶ را در اختیار گرفته‌اید، می‌توانید قابلیت جدید را با ذخیره‌سازی یک فایل Word در سیستم ابری OneDrive امتحان کنید و به هر دو کاربر اجازه دسترسی بدهید. نرم‌افزار Word به صورت خودکار تمام تغییراتی که توسط هر دو کاربر ایجاد می‌شود را به اشتراک می‌گذارد.
در شرایطی که هر دو کاربر قبول کنند، می‌توانند یک مکان‌نمای رنگی را مشاهده کنند که محل استقرار کاربر دیگر روی سند مربوطه را نمایان می‌کند. مشابه این قابلیت در مجموعه‌های نرم‌افزاری Office Online و Google Docs هم دیده می‌شود.
این یک قابلیت کاملا جدید نیست. مایکروسافت نخستین بار پیش‌نمایش آن را برای کاربرانی که اسناد خود را روی پلتفرم SharePoint Web ذخیره می‌کنند به نمایش گذاشت. نرم‌افزار SharePoint برای کاربران چندان محبوب نیست و در حوزه ابزارهای وب چندان کاربردی محسوب نمی‌شود. بر این اساس پشتیبانی از سیستم OneDrive می‌تواند تغییرات محسوس در این زمینه ایجاد کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *