نسخه جدید NET. مایکروسافت در اختیار عموم توسعه دهندگان نرم‌افزاری

شرکت مایکروسافت روز گذشته نسخه جدید NET. 5.0 به عنوان بزرگترین به‌روز رسانی پلتفرم توسعه دهنده NET. روانه بازار کرد. پلتفرم NET. 5 کلید اصلی وعده‌های مایروسافت در مورد متحد کردن قابلیت‌های مختلف سیستم NET. در سیستم‌های عامل مختلف، سیستم‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های کاربردی است. مدیران مایکروسافت توضیح دادند NET. 5 در روز نخست برگزاری کنفرانس سالانه NET Conf 2020 که امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
سیستم NET. 5 انوع مختلف رابط برنامه‌ نویسی، ابزارها، ویژگی‌های کاربردی و زبان‌های جدید را در اختیار توسعه دهندگان نرم افزار قرار می‌دهد. این سیستم در اصل همان اتفاقی است که مایکروسافت به توسعه دهندگان نرم افزار توصیه می‌کند تا از آن برای توسعه رابط‌های کاربری مبتنی بر وب و سرویس‌های کاربردی استفاده کنند.

نسخه جدید دات نت
سیستم جدید NET. 5 قابلیت‌های مختلف از جمله C#9، F#5 و ASP.NET Core را در خود جا داده است. مایکروسافت توسعه دهندگان نرم افزاری را تشویق کرده است تا از اپلیکیشن جدید رابط‌های برنامه نویسی که در NET. 5 استفاده شده است برای ادغام با پلتفرم‌های کدنویسی نظیر Power Platform استفاده کنند. این نسخه جدید همچنین از سیستم Windows Arm64 نیز به صورت کامل پشتیبانی می‌کند و عملکرد کتابخانه‌های برنامه نویسی NET. و Garbage Collector را ارتقا می‌دهد.
منبع: Zdnet