نسخه به روز شده آنتی ویروس سیمانتک دردسرساز شد

نسخه به روز شده آنتی ویروس سیمانتک دردسرساز شد

همکاران سیستم- نسخه به روز شده آنتی ویروس سیمانتک برای بعضی از کاربران ویندوز دردسرساز شده است. ظاهراً نسخه به روز شده این آنتی ویروس با بعضی از رایانه‌های شخصی تحت ویندوز سازگاری ندارد و آن‌ها را از کار می‌اندازد.
به گزارش وب سایت  cnet ، شرکت سیمانتک هفته گذشته آنتی ویروس خود را به روز کرد، اما بعضی از کاربران ویندوز پس از دریافت و نصب فایل به روز شده متوجه شدند که سیستم عامل رایانه آن‌ها دچار اختلال شده و از کار افتاده است. بنا بر گزارش‌هایی که کاربران به شرکت سیمانتک فرستاده‌اند، بعد از نصب نسخه به روز شده آنتی ویروس، صفحه آبی رنگی بر روی رایانه ظاهر می‌شود که حتی با خاموش و روشن کردن مجدد رایانه از بین نمی‌رود و همچنان بر روی صفحه نمایش باقی می‌ماند. بنا بر اعلام اورلا کاکس، یکی از مدیران شرکت سیمانتک فقط کاربران ویندوز ایکس پی با این مشکل مواجه شده‌اند.
شرکت سیمانتک نیز اعلام کرده این مشکل فقط برای کاربران ویندوز ایکس پی که از آنتی ویروس اندپوینت (Endpoint Protection ۱۲. ۱) و برخی نرم افزارهای نورتون استفاده می‌کنند، پیش آمده است. کاربرانی که دچار این مشکل شده‌اند به سیمانتک گفته‌اند برای حذف این آنتی ویروس به روش دستی اقدام کرده‌اند اما این کار زمان بسیار زیادی از آن‌ها گرفته است.
سخنگوی سیمانتک در پاسخ به وب سایت CNET گفته است: هر چند هنوز راه حلی برای جبران این مشکل پیدا نکرده‌ایم، اما بی‌وقفه تلاش می‌کنیم تا با ارائه پشتیبانی فنی و اطلاعات مورد نیاز به مشتریان خود کمک کنیم این مشکل را حل کنند.