نسخه آزمایشی ویندوز 8 در راه است

نسخه آزمایشی ویندوز 8 در راه است

همکاران سیستم- مایکروسافت قصد دارد نسخه آزمایشی سیستم عامل ویندوز 8 خود را در تاریخ 29 فوریه در کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا عرضه کند. انتخاب کنگره جهانی موبایل برای عرضه آزمایشی ویندوز 8 نشان می دهد مایکروسافت تصمیم گرفته است این سیستم عامل را به صورت جدی بر روی فناوری هایی مثل رایانه های لوحی مورد استفاده قرار دهد.

 

به گزارش Informationweek مایکروسافت در تاریخ یادشده به کاربران اجازه خواهد داد نسخه آزمایشی ویندوز 8 را دانلود کرده و قابلیت های آن را مورد بررسی قرار دهند. این تصمیم در حالی از  سوی مایکروسافت اتخاذ شده است که این شرکت همیشه به کاربران محصولاتش هشدار می داد که استفاده از نرم افزارهای آزمایشی و ناتمام می تواند آسیب هایی را برای سیستم رایانه آنها در پی داشته باشد و کاربران در صورتی می توانند از این نرم افزارها استفاده کنند که مهارت های رایانه ای آنها در حد پیشرفته باشد.

 

براساس گزارش ها پس از عرضه ویندوز 1995 این عمیق ترین تغییراتی است که مایکروسافت در سیستم عامل ویندوز خود می دهد. ویندوز 8 از نظر محیط شباهت زیادی با محیط سیستم عامل ویندوز فون 7 دارد. برخی خبرها نیز حاکی از این است که مایکروسافت قصد دارد دگمه استارت را از منوی سیستم عامل جدید خود حذف کند و یک منوی قابل تغییر را جایگزین آن کند. کاربران با لمس صفحه رایانه خود می توانند منوهای مختلف ویندوز 8 را باز کنند. گفته می شود در طراحی ویندوز 8 به قابلیت صفحه لمسی رایانه های لوحی و دیگر دستگاه های رایانه ای توجه زیادی شده است.

 

مایکروسافت هنوز زمان عرضه نسخه نهایی ویندوز 8 را اعلام نکرده است، اما تحلیلگران پیش بینی می کنند این سیستم عامل احتمالاً در تابستان سال جاری وارد بازار شود.