نسخه آزمایشی سیستم جدید مایکروسافت برای توسعه پایگاه‌های داده

نسخه آزمایشی سیستم جدید مایکروسافت برای توسعه پایگاه‌های داده

همکاران سیستم -شرکت مایکروسافت سیستمی را با نام Common Data Model روانه بازار کرده است تا در قالب پایگاه داده خارجی کسب و کارها برای مدیریت و ذخیره‌سازی اطلاعات سازمانی مورد استفاده قرار گیرد. به گزارش وبسایت Zdnet، این سیستم جدید به عنوان مرکز خدمات PowerApps برای ساخت اپلیکیشن‌های سازمانی و مجموعه خدمات پردازش ابری Dynamics ۳۶۵ ERP/CRM مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم CDE هم‌اکنون می‌تواند به عنوان پایگاه داده سازمانی برای کارمندان مورد استفاده قرار گیرد و ابزار اتوماسیون برنامه‌های سازمانی Flow مایکروسافت نیز روی آن استفاده شود. این سیستم امکان دسترسی به استانداردهای سازمانی را فراهم می‌کند و به توسعه‌دهنده دهندگان نرم‌افزاری هم امکان می‌دهد خدمات بهتری را برای مشتریان ارایه دهند. مایکروسافت با عرضه برخی قالب‌های جدید به کاربران کمک کند استفاده از این سیستم را آغاز کنند.

کاربران می‌توانند سیستم CDM را برای جمع‌آوری داده‌های مختلف از جمله توئیت‌ها یا RSSها مورد استفاده قرار دهند. آنها همچنین می‌توانند با استفاده از این سیستم داده‌های مربوط به پلتفرم‌های مختلف از جمله Dynamic CRM، Salseforce.com، ‌Excel، و پایگاه داده SQL مایکروسافت را ارسال و دریافت کنند. همچنین این امکان وجود ارد تا از سیستم CDM برای ساخت و ذخیره‌سازی سابقه فعالیت‌های اطلاعاتی سازمانی استفاده شود.