نسخه‏ ‘Metro-Style’ نرم‏افزارهای آفیس در سال 2014 عرضه می‏شود

نسخه‏ 'Metro-Style' نرم‏افزارهای آفیس در سال 2014 عرضه می‏شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرده است نرم‏افزار آفیس سازگار با ویندوز 8 را تا قبل از سال 2014 روانه بازار نخواهد کرد.

به گزارش وب‏سایت zdnet، مایکروسافت اعلام کرده است نرم‏افزارهای آفیس سازگار با ویندوز 8 یا سبک مترو (Metro-Style) را سال 2014 وارد بازار خواهد کرد. مقامات مایکروسافت این خبر را در یکی از کنفرانس‏های اصلی توسعه نرم‏افزاری خود اعلام کرده است.

شرکت مایکروسافت در این نشست نسخه آزمایشی نرم‏افزار پاور پوئینت را که با سبک مترو سازگار شده و قرار است از طریق پایگاه ویندوز استور عرضه شود، در اختیار توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری خود قرار داده است. در حال حاضر نرم‏افزار وان‏نُت (OneNot) از معدود نرم‏افزارهایی است با سبک مترو ویندوز 8 سازگار شده است. مایکروسافت نسخه مترو این نرم‏افزار را در سال 2012 وارد بازار کرده و تاکنون دو بار آن را به روز کرده است.

شرکت مایکروسافت همچنین یکی از نرم‏افزارهای کسب و کار خود با نام لینک (Lync) را با سبک مترو ویندوز 8 سازگار کرده و قرار است آن را در همین روزها به روز کند. این شرکت همچنین قول داده نرم‏افزارهایی مثل پابلیشر و ویزیو را نیز با سبک مترو سازگار کند. هنوز از زمان دقیق عرضه نسخه‏های مترو این نرم‏افزارها خبری در دست نیست.

شرکت مایکروسافت چند روز پیش نسخه به‏روزشده سیستم عامل ویندوز 8 خود را که ویندوز 8.1 نامیده می‏شود، روانه بازار کرده است. در حال حاضر نسخه‏های دسکتاپی نرم‏افزاری وُرد، آفیس، پاورپوئینت و وان‏نُت که از جمله مهمترین نرم‏افزارهای آفیس هستند، بر روی سیستم عامل ویندوز 8 و ویندوز 8.1 قابل استفاده هستند و بنا بر اعلام مایکروسافت سازگاری نرم‏افزارهای دسکتاپی با این سیستم عامل جدید همچنان ادامه خواهد داشت.