نرم افزارهای کاربردی ابزارهای همراه نیم میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده است

نرم افزارهای کاربردی ابزارهای همراه نیم میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده است

همکاران سیستم- یافته‌های پژوهش جدیدی که توسط شرکت تک نت در آمریکا انجام گرفته است نشان می‌دهد افزایش تعداد نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه باعث ایجاد نیم میلیون فرصت شغلی جدید در این کشور شده است.

پژوهشگران که از این روند با عنوان «اقتصاد نرم افزارهای کاربردی» یاد می‌کنند معتقدند که این نرم افزار‌ها ۴۴۶ هزار فرصت شغلی به حرفه‌ها و کسب و کار‌ها در آمریکا افزوده است.

به گزارش وب سایت Cnet چند میلیون نرم افزار کاربردی که برای سیستم عامل‌های iOS اپل و اندروید گوگل طراحی شده است، باعث افزایش فرصت‌های شغلی برای برنامه نویسان، طراحان نرم افزار، بازاریابان، مدیران و کارکنان بخش پشتیبانی محصولات و دیگر حرفه‌ها شده است.

پژوهشگران شرکت تک نت دریافته‌اند که نرم افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه از سال ۲۰۰۷ که اولین نسل از گوشی‌های آیفون وارد بازار شد تاکنون حدود ۴۶۶ هزار فرصت شغلی بر مشاغل آمریکا افزوده است. بر اساس این یافته‌ها نرم افزارهای کاربردی فرصت‌های شغلی شهر نیویورک را بیش از هر جای دیگری افزایش داده است.

بر اساس این یافته‌ها سیستم عامل‌های اندروید، بلک بری، iOS، ویندوزفون مایکروسافت و شبکه اجتماعی فیس بوک مهم‌ترین پلت فرم‌ها برای طراحی و تولید نرم افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه هستند.

پژوهشگران شرکت تک‌نت خاطرنشان کرده‌اند که اقتصاد نرم افزارهای کاربردی هم اکنون در مراحل ابتدایی رشد قرار دارد و در سال‌های آینده شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت. آن‌ها همچنین تاکید کرده‌اند که در سال‌های آینده موقعیت جغرافیایی و فرصت‌های شغلی مرتبط با نرم افزارهای کاربردی فناوری‌های همراه شاهد تغییر و تحولات گسترده تری خواهد بود.