نرم‏‌افزارهای ویندوز ۸ به قابلیت تشخیص گفتار مجهز می‌‏شود

نرم‏‌افزارهای ویندوز ۸ به قابلیت تشخیص گفتار مجهز می‌‏شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی را به پلت‏فرم توسعه نرم‌‏افزاری بینگ خود افزوده است که توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری به کمک آن می‌‏توانند فناوری تشخیص گفتار را به اپ‏‌ها و نرم‌‏افزارهای تحت ویندوز ۸ بیفزایند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری از این پس می‌‏توانند قابلیت تشخیص گفتار را به اپ‏‌ها و نرم‏‌افزارهای تحت ویندوز ۸، ویندوز ۱. ۸، ویندوز آر تی مترو استایل و اپ استور ویندوز بیفزایند. شرکت مایکروسافت همچنین از به‌‏رزورسانی فناوری تشخیص علایم نوری و کنترل‏گرهای مترجم پلت‏فرم بینگ خبر داده است.
مایکروسافت پیش از این قابلیت تشخیص گفتار را بر روی ابزارهای همراه تحت ویندوز فون عرضه کرده بود. این فناوری فرمان‏‌های صوتی کاربر را به متن تبدیل می‌‏کرد و آن را بر روی صفحه نمایش می‌‏داد. حالا همین قابلیت به صورت رایگان برای استفاده توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری عرضه شده است.
بینگ در اصل نام موتور جستجوگر مایکروسافت است، اما این غول نرم‏‌افزاری در ماه ژوئیه اعلام کرد بینگ علاوه بر اینکه یک موتور جستجوگر است، نام یک پلت‏فرم توسعه نرم‌‏افزاری نیز هست و برنامه‏‌ها به کمک آن می‌‏توانند به کیت‏‌ها و کنترل‏‌های توسعه‌ ‏نرم‏‌افزاری دسترسی داشته باشند.
هم‌‏اکنون برخی از محصولات مایکروسافت نیز از رابط برنامه‌‏نویسی کاربردی (API) بینگ استفاده می‌‏کنند. وقتی کاربران از طریق فناوری کینکت به جستجوی اطلاعاتی در مورد فیلم و موسیقی و برنامه‌‏های تلویزیون می‌‏پردازند، این بینگ است که آن‌ها را جستجو می‌‏کند. در دستگاه‏‌های ایکس باکس نیز بینگ است که فرمان‏‌هایی را که به زبان طبیعی صادر شده است، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌‏دهد.