نرم‌‏افزار پرداختِ همراه اپل محبوب شد

نرم‌‏افزار پرداختِ همراه اپل محبوب شد

همکاران سیستم- اپل اعلام کرده است نرم‏‌افزار پرداخت همراه این شرکت در سه روز اول پس از عرضه از سوی یک میلیون نفر فعال شده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت اپل نرم‏‌افزار جدیدی برای پرداخت‏ همراه عرضه کرده است که Apple Pay نام دارد. این نرم‏‌افزار که بر روی آیفون ۶ قابل نصب است مبتنی بر فناوری NFC (near-field communication) است. بر اساس اعلام تیم کوک، مدیر عامل اپل، سه روز پس از عرضه این نرم‏‌افزار، یک میلیون نفر آن را فعال کرده‌‏اند.
شرکت اپل این نرم‌‏افزار را حدود یک هفته قبل در بیستم ماه اکتبر عرضه کرده است. کاربران به کمک این نرم‌‏افزار می‏‌توانند با نزدیک کردن گوشی‏‌های خود به پایانه‌‏های فروشگاهیِ مجهز به فناوری خوانشگر ان اف سی پرداخت‏‌های خود را انجام دهند. این نرم‌‏افزار در حال حاضر فقط در آمریکا عرضه شده است. اپل اعلام کرده است در سال آینده میلادی آن را در دیگر کشورهای جهان نیز عرضه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، علیرغم استقبال مصرف‏‌کنندگان از این نرم‏‌افزار، برخی از شرکت‏‌های فروشگاهی روی خوشی به آن نشان نداده‌‏اند. برخی شرکت‌‏ها مثل شرکت داروخانه‏‌های زنجیره‏ای Rite Aid و CVS استفاده از سیستم‏‌های پرداخت تحت فناوری ان اف سی مثل Apple Pay و کیف پول گوگل را تحریم کرده‌‏اند. این دو شرکت عضو کنسرسیومی هستند که قصد دارد سیستم پرداخت همراه خاص خود را راه‏‏‌اندازی کند. این سیستم که کارنت‏سی (CurrentC) نام دارد مبتنی بر بارکدهایی است که بر روی صفحه نمایش گوشی‌‏های همراه مشتریان به نمایش درمی‌‏آید و توسط پایانه‏‌های فروشگاهی ویژه‌‏ای اسکن می‏‌شود. انتظار می‏‌رود این سیستم نیز در سال آینده میلادی عرضه شود.
تیم کوک، مدیر عامل اپل گفته است در نهایت این فروشندگان هستند که به خواسته خریداران تن خواهند داد.