نرم‌افزار جدید گوگل سرعت سرورهای اینترنتی را افزایش می‌دهد

نرم‌افزار جدید گوگل سرعت سرورهای اینترنتی را افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت گوگل نرم‌افزار جدیدی عرضه کرده است که به کمک آن می‌توان سرعت سرورهای اینترنتی را افزایش داد.به گزارش وبسایت pcworld، شرکت گوگل ماژول نرم‌افزاری جدیدی به نام PageSpeed عرضه کرده است که متصدیان سرورهای اینترنتی به کمک آن می‌توانند سرعت بارگذاری صفحات اینترنتی را افزایش دهند. این ماژول تکنیک‌هایی را که متصدیان سرورها به کمک آن‌ها محتواها را فشرده می‌کنند، به صورت خودکار درمی‌آورد و از این طریق سرعت سرورهای اینترنتی را افزایش می‌دهد. این ماژول نرم‌افزاری می‌تواند حجم پهن‌باندهای مورد استفاده سرورها را کاهش دهد.

این نرم‌افزار می‌تواند عملکرد وبسایت‌های اینترنتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و عملکرد آن‌ها را بهینه کند. گوگل این نرم‌افزار را با نرم‌افزارهای Nginx و Apache که در سرورهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سازگار کرده است. این غول جستجوگر ادعا کرده است استفاده از این نرم‌افزار می‌تواند حجم پهن‌باندهای لازم برای انتقال صفحات اینترتی را تا 37 درصد کاهش دهد.

برای استفاده از این ماژول نرم‌افزاری فقط کافی است یک بار آن را روی نرم‌افزار سرور اینترنتی نصب کرد. گوگل این نرم‌افزار را بر مبنای نرم‌افزاری ساخته است که از آن در مرورگر کروم خود استفاده کرده است. نرم‌افزار استفاده شده بر روی کروم قادر است حجم پهن‌باند لازم را تا 50 درصد کاهش دهد. این نرم‌افزار در حال حاضر فقط بر روی کروم قابل استفاده است. محدودیت دیگر نرم‌افزار استفاده شده بر روی کروم این است که با فناوری رمزگذاری SSL سازگار نشده است. اما محصول جدید گوگل را بر روی هر مرورگری می‌توان استفاده کرد. این نرم‌افزار با فناوری‌های HTTP و HTTPS نیز سازگار شده است.