نرم‌افزار جدید ویرایش صدای Adobe شبیه فوتوشاپ

نرم‌افزار جدید ویرایش صدای Adobe شبیه فوتوشاپ

همکاران سیستم- اگر Adobe بتواند نرم‌افزار جدید ویرایش صدا را روانه بازار کند، شما به زودی می‌توانید برای اطرافیان خود صداهایی را ارسال کنید که هرگز نشنیده بودند.

به گزارش وبسایت zdnet، شرکت نرم‌افزاری Adobe طرح جدیدی را با نام Project VoCo پیش می‌برد که روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس MAX از این طرح رونمایی شد. در این کنفرانس ابزاری ارایه شد که برای صداها همان کاری را می‌کند که فوتوشاپ برای عکس‌‌ها انجام می‌دهد.

این طور که خبرگزاری The Verge گزارش داده است، نرم‌افزار VoCo قادر است زمانی که پس از ضبط صدای محیط پیرامون به مدت ۲۰ دقیقه، امکان افزودن کلمات جدید را به آن فراهم کند و به عبارت دیگر، کلمات و عباراتی وارد فایل صوتی شود که فرد هرگز آنها را نگفته بود. این اتفاق با صدای واقعی فردی که در فایل صوتی صحبت کرده است صورت می‌گیرد.

این فناوری توسط یکی از کارشناسان بزرگ به نام «زیون جین» به نمایش گذاشته شد و او از حاضران در کنفرانس MAX درخواست کرد مقابل این نرم‌افزار که همچنان در حال توسعه است صحبت کنند. هنوز به درستی مشخص نیست که VoCo به عنوان یک محصول عمومی وارد بازار شود یا خیر. با ین وجود مرکز تحقیقات Adobe همکاری گسترده‌ای را با دانشگاه پرینستون آغاز کرده است تا این پروژه را تکمیل کند.

شرکت Adobe در این خصوص گفت: «ما یک فناوری جید را توسعه دادیم که با نام Project VoCo شناخته می‌شود و به کمک آن می‌توانید به راحتی کلمه یا کلمات را در بین فایل صوتی اضافه کنید. الگوریتمی که برای این نرم‌افزار در نظر گرفته شده است مابقی کارها را به تنهای انجام می‌دهد و صدای نهایی مانند صدای اصلی فردی است که در فایل صوتی صحبت کرده است».