نرم‌افزارهای CRM دروازه ورود کسب و کارهای کوچک به دنیای فناوری‌های پردازش ابری است

نرم‌افزارهای CRM دروازه ورود کسب و کارهای کوچک به دنیای فناوری‌های پردازش ابری است

همکاران سیستم- نتایج یک تحقیق شرکت دل نشان می‌دهد استفاده از فناوری‌های پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط رو به افزایش است. بنا براین گزارش نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یکی از مهم‌ترین راه‌های ورود این کسب و کارها به بازار فناوری‌های رایانش ابری (Cloud Computing) است.

به گزارش وب سایت eweek، شرکت دل با بررسی عملکرد بیش از 450 شرکت کوچک و متوسط در آمریکا که تعداد کارکنان آنها بین 50 تا 999 نفر متغیر است، دریافته است که 69 درصد این کسب و کارها ترجیح می‌دهند نرم‌افزارها و برنامه‌های پردازش ابری خود را از یک فروشنده واحد و مورد اعتماد خریداری کنند. بر اساس این گزارش راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از جمله مهم‌ترین پلت فرم‌هایی است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر آن را از طریق فناوری پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌دهند.  هم اکنون 55 درصد از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مبتنی بر پردازش ابری که مورد استفاده کسب و کارهای کوچک و متوسط قرار می‌گیرد، به نحوی به نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری مرتبط هستند. این رقم در مقایسه با سال 2010 حدود 34 درصد رشد داشته است.

شرکت‌های مورد مطالعه به دل گفته‌اند استفاده از فناوری‌های پردازش ابری به طور متوسط کارایی عملیاتی آنها را 38 درصد و بازدهی کارکنان آنها را 39 درصد افزایش داده است. این شرکت‌ها کاهش هزینه مالکیت نرم افزارها، افزایش سرعت راه اندازی، دسترسی آسان و ویژگی خودکار را به عنوان فواید استفاده از فناوری‌های پردازش ابری ذکر کرده‌اند.

شرکت دل در گزارش خود به این نتیجه رسیده است که استفاده از خدمات پردازش ابری صرفاً با ایجاد یک اشتراک تمام نمی‌شود، بلکه وقتی شرکت‌ها از این خدمات استفاده می‌کنند بلافاصله نیاز به راه‌کارهای کمکی فروشندگان قابل اعتماد در این بازار را احساس می‌کنند و می‌خواهند برای استفاده از این فناوری‌ها و خدمات از یک برنامه جامع و قابل ارتقا پیروی کنند.