نخستین کنفرانس مطبوعاتی مدیرعامل جدید مایکروسافت؛ هفته آینده

نخستین کنفرانس مطبوعاتی مدیرعامل جدید مایکروسافت؛ هفته آینده

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع مختلف، شرکت مایکروسافت قصد دارد در تاریخ ۲۷ مارس نسخه ویژه مجموعه نرم‌افزاری Office را برای رایانه لوحی iPad اپل منتشر کرد.
به گزارش وب‌سایت computerworld، دو خبرگزاری ZDNet و The Verge گزارش دادند که «ساتیا نادلا» (Satya Nadella) مدیرعامل جدید مایکروسافت در نخستین کنفرانس مطبوعاتی عمومی خود در ساعت ۱۰ صبح روز یاد شده به وقت محلی حضور می‌یابد.
این کنفرانس مطبوعاتی که تنها دریافت کنندگان دعوتنامه اجازه حضور در آن را دارند بر «تلاقی سیستم‌های پردازش ابری و ابزارهای موبایلی» تاکید دارد که البته مایکروسافت از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است.
موضوع این کنفرانس چندان هم تعجب‌برانگیز نیست: نادلا در نخستین روز انتساب خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت از عبارت «موبایل-اول، سیستم‌های ابری-اول» استفاده کرد تا بتواند استراتژی خود را برای اداره غول نرم‌افزاری جهان تبیین کند.
این کنفرانس در سانفرانسیسکو برگزار می‌شود و اعلام محل و ساعت برگزاری آن از هم‌اکنون جالب به نظر می‌رسد و گفته می‌شود که در این اقدام شرکت مایکروسافت از نسخه ویژه مجموعه نرم‌افزاری Office برای رایانه لوحی iPad اپل رونمایی می‌کند.
لازم به ذکر است که در‌‌ همان روز و‌‌ همان ساعت کنفرانس Macworld/iWorld به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی عمومی و آزاد آمریکا با تاکید بر فعالیت‌های اپل فعالیت خود را در مرکز Moscone آغاز می‌کند.
مرکز IDG World Expo به عنوان یکی از بازوهای اصلی شرکت مادر IDG و مدیر مراکز خبری ComputerWorld و MacWorld میزبانی کنفرانس Macworld/iWorld را برعهده دارد و قرار است که این کنفرانس بین روزهای ۲۷ تا ۲۹ مارس برگزار شود. لازم به ذکر است که هیچ یک از دو شرکت مایکروسافت و اپل در بخش نمایشگاهی این کنفرانس حضور ندارند.