نخستین نسخه عمومی Kubernetes گوگل عرضه شد

نخستین نسخه عمومی Kubernetes گوگل عرضه شد

همکاران سیستم- وبسایت Zdnet، شرکت گوگل طی کنفرانس OSCon ابزار مدیریت و استقرار مخزن متن‌باز خود موسوم به Kubernetes که از مدت‌ها قبل آماده ورود به بازار شده بود را معرفی کرد و توضیح داد نخستین نسخه آن با نام  Kubernetes ۱.۰ در محیط‌های تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
احتمال اینکه در مورد ابزار Kubernetes اطلاعی نداشته باشید زیاد است، اما نکته جالب این است که هر روز از این محصول استفاده می‌کنید. زیرا هر زمان که یکی از برنامه‌های گوگل از جمله جست‌وجوگر اینترنتی، جیمیل، Docs و … را اجرا می‌کنید، فناوری کانتینر گوگل موسوم به lmctfy را مورد استفاده قرار می‌دهید. این برنامه به گونه‌ای ساخته شده است که میلیاردها کانتینر را در سیستم Kubernetes ایجاد و مدیریت می‌کند.
این سیستم کاربردهای فراوان دارد. اما غول اینترنتی جهان می‌خواهد از Kubernetes به‌جز سرورهای لینوکسی خود در دیگر زمینه‌ها هم استفاده کند. گوگل تصمیم دارد امکان استفاده از سیستم Kubernetes را در دیگر پلتفرم‌ها، سیستم‌های پردازش ابری و حتی سیستم‌های عامل مختلف هم فراهم کند.
شرکت گوگل به تازگی به بنیاد OpenStack پیوست تا به کمک آنها بتواند Kubernetes را از طریق پروژه‌های Magnum روی OpenStack ارائه دهد. این برنامه Kubernetes و OpenStack را در کنار یکدیگر ارتقا می‌دهد.
مدت‌ها پیش از این، در ژوئیه ۲۰۱۴ گوگل همکاری‌هایی را با مایکروسافت آغاز کرد تا به کمک آن Kubernetes را در راستای Azure ارتقا دهد. اوایل سال جاری میلادی نیز گوگل با شرکت Mesosphere وارد همکاری شد تا Kubernetes روی سیستم‌عامل مخصوص مراکز داده Mesosphere (DCOS) ارائه شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *