نخستین نسخه آزمایشی ویندوز سرور 20H1 منتشر شد

مایکروسافت روز گذشته نخستین نسخه آزمایشی عمومی Windows Server vNext را به عنوان به‌روزرسانی جدید «ویندوز سرور» منتشر کرد. این طور که کارشناسان اعلام کردند، نسخه مذکور بخشی از سری به‌روزرسانی Windows Server 20H1 محسوب می‌شود. نسخه‌ای که هم اکنون منتشر شده است با کد 18917 شناخته می‌شود و گروه توسعه دهنده ویندوز 10 نیز هفته گذشته نسخه Build 18917 را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی 20H1 روانه بازار کرد.

مایکروسافت یک مطلب وبلاگی در این خصوص نسخه مذکور منتشر کرد و آن را Windows Server vNext را نامگذاری کرد. با این توضیحات اگر ویرایش جدیدی یکی از نسخه‌هایی باشد که مایکروسافت هر شش ماه یکبار روانه بازار می‌کند، می‌توان آن را بخشی از 19H2 هم دانست. زیرا مایکروسافت همچنان در حال انتشار به‌روزرسانی‌های این نسخه است. البته باید توجه داشت گروه توسعه دهنده این پلتفرم فصل بهار را برای انتشار نسخه آزمایشی جدید 19H2 در نظر گرفته بود.

منابع آگاه گزارش دادند نسخه 19H2 با انتشار یک به‌روزرسانی برای ویندوز 10 به کار خود پایان دهد و تا قابلیت‌های بیشتری در این نسخه عرضه نشود. مدیران مایکروسافت نیز پیش از این خبری را در مورد چگونگی انتشار نسخه آزمایشی 19H2 و زمان عرضه آن منتشر نکرده بودند. با این وجود گفته شده بود برنامه‌ریزی‌های برای انتشار به‌روزرسانی 19H2 تا پایان سال جاری صورت گرفته است.

منبع: zdnet