نخستین نسخه آزمایشی ویندوز سرور ۲۰H1 منتشر شد

مایکروسافت روز گذشته نخستین نسخه آزمایشی عمومی Windows Server vNext را به عنوان به‌روزرسانی جدید «ویندوز سرور» منتشر کرد. این طور که کارشناسان اعلام کردند، نسخه مذکور بخشی از سری به‌روزرسانی Windows Server 20H1 محسوب می‌شود. نسخه‌ای که هم اکنون منتشر شده است با کد ۱۸۹۱۷ شناخته می‌شود و گروه توسعه دهنده ویندوز ۱۰ نیز هفته گذشته نسخه Build 18917 را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی ۲۰H1 روانه بازار کرد.

مایکروسافت یک مطلب وبلاگی در این خصوص نسخه مذکور منتشر کرد و آن را Windows Server vNext را نامگذاری کرد. با این توضیحات اگر ویرایش جدیدی یکی از نسخه‌هایی باشد که مایکروسافت هر شش ماه یکبار روانه بازار می‌کند، می‌توان آن را بخشی از ۱۹H2 هم دانست. زیرا مایکروسافت همچنان در حال انتشار به‌روزرسانی‌های این نسخه است. البته باید توجه داشت گروه توسعه دهنده این پلتفرم فصل بهار را برای انتشار نسخه آزمایشی جدید ۱۹H2 در نظر گرفته بود.

منابع آگاه گزارش دادند نسخه ۱۹H2 با انتشار یک به‌روزرسانی برای ویندوز ۱۰ به کار خود پایان دهد و تا قابلیت‌های بیشتری در این نسخه عرضه نشود. مدیران مایکروسافت نیز پیش از این خبری را در مورد چگونگی انتشار نسخه آزمایشی ۱۹H2 و زمان عرضه آن منتشر نکرده بودند. با این وجود گفته شده بود برنامه‌ریزی‌های برای انتشار به‌روزرسانی ۱۹H2 تا پایان سال جاری صورت گرفته است.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *