نخستین اخبار در مورد «ویندوز 11» مایکروسافت

رسانه‌های خبری از درز اطلاعات اولیه در مورد نسخه بعدی سیستم عامل مایکروسافت موسوم به «ویندوز 11» به صورت آنلاین خبر دادند.

برخی از ویژگی‌های ادعا شده در مورد سیستم عامل مذکور به نحوه راه‌اندازی آن و کلید «استارت» مربوط می‌شود که منوی اصلی در آن قرار دارد. منابع آگاه می‌گویند این بخش در طراحی جدید خود گوشه‌های گرد را شامل می‌شود.

برخی خبرگزاری‌ها نیز مجموعه‌ای از عکس‌های این سیستم عامل جدید را منتشر کرده‌اند. همچنین در خبرگزاری چینی «بایدو» نیز تصاویری از ویندوز 11 به اشتراک گذاشته شده و در یک فایل ویدیویی کل سیستم عامل نیز به نمایش درآمد.

«تام وارن» از خبرگزاری وِرج در این خصوص توضیح داد: «این سیستم عامل همراه با حالت تاریک در دسترس قرار می‌گیرد و از ویندوز 11 می‌توان به عنوان نسخه بهبود یافته ویندوز 10 یاد کرد».

او در ادامه مطلب خود نوشت: «علاقمندان به بازی می‌توانند در ویندوز 11 ابزار جدید مخصوص کنسول اکس‌باکس در اختیار اشته باشند که دسترسی سریع‌تر به بازی‌های “اکس‌باکس گیم پس” را فراهم می‌کند و قسمت‌های مربوط به شبکه اجتماعی اکس‌باکس و فروشگاه این کنسول بازی نیز توسعه یافته است».

لازم به ذکر است که در پی انتشار این اخبار، شرکت مایکروسافت به درخواست روزنامه «یواِس‌اِی تودی» برای ارایه توضیحات بیشتر پاسخ نداد.

همچنین هفته آینده در تاریخ 24 ژوئن مایکروسافت کنفرانس مهم سالانه مخصوص سیستم عامل ویندوز را برگزار می‌کند و طی آن قرار است آنچه که پیش‌روی ویندوز 10 است، به صورت رسمی مطرح شود.

منبع: eu.usatoday