نحوه پرداخت خدمات سازمانی آمازون تغییر کرد

نحوه پرداخت خدمات سازمانی آمازون تغییر کرد

همکاران سیستم- مرکز خدمات مبتنی بر وب آمازون(AWS) روش جدیدی را برای پرداخت زیرساخت‌های پردازشی (Reserved Instance(RI مبتنی بر پلتفورم (Elastic Compute Cloud(EC۲ ارایه کرده است.
به گزارش سایت خبری zdnet، سیستم پرداخت EC۲ برای خدمات RI تاکنون به این صورت بوده است که کاربران چه از آن استفاده می‌کنند و چه آن را مورد استفاده قرار نمی‌دانند، موظف به پرداخت هزینه‌ها بودند. این جریان برخلاف سیستمی بود که برای خدمات On Demand Instances مبتنی بر سیستم EC۲ تعریف شده بود.
در توضیحات جدید گفته شده است که مشترکان سرویس Reserved Instances از این پس برحسب استفاده کم، متوسط یا زیاد هزینه پرداخت نمی‌کنند و درعوض هر اندازه که یک کاربر از این سرویس استفاده کند، به همان میزان پول می‌دهد.
کاربران در روش جدید می‌توانند هزینه‌های افزایش را حذف کنند، بخشی از خدمات مربوطه را در اختیار بگیرند یا آنکه تمام خدمات مربوط به هزینه‌های افزایشی را مورد استفاده قرار دهند. در این اتفاق کاربر می‌بایست برای میزان استفاده از سرویس برای دوره زمانی یک یا ۳ سال پول پرداخت کند.
مرکز RightScale جدولی منتشر کرده که در آن تمام جزییات مربوط به هزینه‌های سرویس زیرساخت پردازش آمازون اعلام شده است. این مرکز همچنین مقایسه‌ای را بین هزینه‌های جدید سرویس RI و خدمات Compute Engine گوگل انجام داد.
این مقایسه نشان داد سرویس RI در بخش هزینه‌های غیرافزایشی محبوبیت کمتری دارد و گوگل خدمات مشابه خود مبتنی بر ماشین‌های مجازی را ۱۱ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر ارایه می‌دهد. مرکز RightScale همچنین اعلام کرد که برخی خدمات EC۲ مبتنی بر سخت‌افزارهای پیشرفته‌تر اجرا می‌شوند و این در حالی است که مرکز AWS آمازون حافظه بیشتری را در اختیار مشترکان خود می‌گذارد که این اتفاق می‌تواند به جبران قیمت ارزان‌تری باشد که گوگل به کاربران خود ارایه می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *