نت سوییت قابلیت‌های نرم‌افزاری SaaS خود را ارتقا می‌دهد

نت سوییت قابلیت‌های نرم‌افزاری SaaS خود را ارتقا می‌دهد

 همکاران سیستم- نت‌سوییت که یکی از شرکت‌های عمده ارائه کننده نرم‌افزار‌ها به عنوان خدمات (SaaS) مبتنی بر فضای پردازش ابری برای شرکت‌ها و سازمان‌های متوسط و بزرگ است، به تازگی از ارائه قابلیت‌هایی در نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) خود خبر داد که آن را برای شرکت‌های بزرگ و به‌ویژه شرکت‌هایی با عملکردهای بین‌المللی، مناسب‌تر می‌کند.

 ویژگی‌های جدید OneWorld نت‌سوییت شامل قابلیت پشتیبانی برای ارزهای گوناگون و قوانین مالیاتی است که در کنار محصول اصلی عرضه می‌شود.

 جدید‌ترین نسخه OneWorld از امکان تهیه گزارش‌های مالیاتی خودکار برای ۴۲ کشور پشتیبانی می‌کند. در حالی که در ابتدای سال این رقم تنها ۷ کشور بود. این سیستم همچنین به ۱۷ زبان قابل دسترس است.

 هم اکنون با ورود این محصول به بازار، مشتریان صنایع تولیدی دارای یک استاندارد قیمت‌گذاری می‌شوند که برای شرکت‌های بزرگ بسیار جذاب خواهد بود. با استفاده از این محصول جدید، مشتریان می‌توانند یک هزینه استاندارد برای اقلام موجود در نظر گرفته و سپس آن را با هزینه‌های واقعی طی یک دوره سه ماهه مقایسه کنند. هر گونه تفاوتی در قیمت‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا طی فرایند تولید و تدارکات، راهی برای صرفه جویی در هزینه‌ها بیابند.

 این شرکت یک سیستم مدیریت دارایی‌های ثابت نیز ارایه داده که به کاربران امکان می‌دهد چرخه عمر ساختمان‌ها، وسایل نقلیه و تجهیزات خود را دنبال کنند.

 نت سوییت همچنین با شراکت جدید خود با شرکت CA Technologies در حال بهبود قابلیت‌های امنیتی محصولاتش است. بر اساس توافقنامه این دو شرکت، تکنولوژی دو عاملی شناسایی و صحه‌گذاری CA بر روی سیستم‌های Back -end نت سوییت پیاده شده و به عنوان گزینه‌ای به مشتریان فروخته خواهد شد.

 محصول OneWorld هم اکنون در ۱۰۰ کشور پیاده سازی شده است. با اینکه نت سوییت هنوز به عنوان یک تامین کننده انحصاری برنامه‌ریزی منابع سازمانی چند ملیتی خدماتی ارایه نمی‌دهد، اما محصول OneWorld راه خود را به سوی شرکت‌های بزرگی نظیر Knowledge Universe با بیش از ۴۰۰۰۰ کارمند باز می‌کند.

 پل همرمن، تحلیلگر شرکت فورستر ریسرچ می‌گوید: «نت سوییت هنوز قطعات گمشده‌ای دارد. آن‌ها نیازمند استفاده از مؤلفه‌های عملیاتی برنامه ریزی منابع سازمانی هستند.» وی در ادامه می‌افزاید: ‌»با اینکه نت‌سوییت قابلیت‌های گوناگونی برای تولید و تدارکات دارد، اما این امکانات به اندازه شرکت‌های اوراکل و SAP جامع نیستند.»

 یکی از چالش‌هایی که نت سوییت با آن مواجه است، متقاعد کردن مشتریان در باره ایمن بودن نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است. نت سوییت باید دائما این اطمینان خاطر را به مشتریان خود بدهد که شرکت دارای قابلیت‌های امنیتی مناسبی است.

 حال باید منتظر ماند و دید که آیا این قابلیت‌های جدید، نت سوییت را یک سر و گردن از رقبای خود بالا‌تر می‌برد یا نه.

 Computerworld