نتایج تصویری گوگل کتاب شد

همکاران سیستم- گروهی از هنرمندان در بریتانیا نتایج جست‌و‌جوی تصویری گوگل را به یک فرهنگ لغت تصویری تبدیل کرده‌اند. این هنرمندان اولین تصویری را که جستجوگر گوگل برای هر واژه نمایش می‌دهد، در این کتاب گرد آورده‌اند.
به گزارش وب سایت digitaltrends، تالیف و گردآوری این کتاب که گوگل نام گرفته است، در واقع بخشی از یک طرح هنری است که به نمایش یکی از جنبه‌های تماشاگرانه فرهنگ مدرن می‌پردازد. این کتاب در بردارنده همه واژه‌هایی است که در یک فرهنگ لغت معمولی در زبان انگلیسی یافت می‌شود. تالیف چنین کتابی به کاربران اجازه می‌دهد کار جستجوی تصویری واژگان و عبارات مورد نظر خود را به شیوه قدیمی و کتابخانه‌ای انجام دهند.
براساس این گزارش این کتاب هم اکنون حاوی ۲۱ هزار واژه است که برای هر کدام از آن‌ها یک تصویر ارائه شده است. کتاب «گوگل» ۱۲۴۰ صفحه دارد و از این جهت به یک فرهنگ لغت قطور‌ تبدیل شده است.
مولفان این فرهنگ لغت تصویری دو هنرمند بریتانیایی به نام‌های فلیکس هایز و بن وست هستند که این کتاب را در دو نسخه پی اچ پی و پی دی اف و به ترتیب حروف الفبا مرتب کرده‌اند. این دو هنرمند به خاطر برخی محدودیت‌های مربوط به کپی رایت نمی‌توانند این کتاب را در شمارگان وسیع منتشر کنند، اما در هر صورت تمهیداتی اندیشیده‌اند تا بتوانند چند مجلد از آن را به صورت کتاب‌های چاپی منتشر کنند.
تالیف فرهنگ لغت تصویری گوگل در واقع بخشی از یک طرح هنری با نام «ثبت غیرانتقادی وضعیت فرهنگ انسانی در سال ۲۰۱۲» است.