نام ویندوز از سیستم پردازش ابری مایکروسافت حذف می‌شود

نام ویندوز از سیستم پردازش ابری مایکروسافت حذف می‌شود

همکاران سیستم- بر اساس گزارش‌های جدید گفته می‌شود که شرکت مایکروسافت قصد دارد نام پلتفورم عمومی پردازش ابری خود را از Windows Azure به Microsoft Azure تغییر دهد تا از این طریق مشخص شود که پلتفورم Azure می‌تواند از چندین سیستم‌عامل و ابزار پشتیبانی کند.
به گزارش وب‌سایت crn.in، خبر تغییر نام Azure نخستین بار توسط «ماری جو فولی» (Mary Jo Foley) از خبرنگاران مرکز ZDNet منتشر شد و هم‌اکنون بر اساس آن پیش‌بینی می‌شود که شرکت مایکروسافت خبر رسمی در این باره را در تاریخ سوم آپریل منتشر کند.
کنار گذاشتن نام ویندوز از پلتفورم ابری Azure همچنین می‌تواند یک حرکت سمبلیک از جانب «ساتیا نادلا» (Satya Nadella) مدیرعامل جدید مایکروسافت محسوب شود. نادلا طی چند سال گذشته مدیریت مرکز خدمات پردازش ابری مایکروسافت و مدیریت مرکز توسعه سیستم‌عامل Azure را برعهده داشت.
شرکت مایکروسافت در سیاست‌های قبلی خود ویندوز را در قلب همه فعالیت‌ها قرار می‌داد، اما بسیاری از شرکای غول نرم‌افزاری جهان امیدوارند که نادلا با پاسخگویی به نیاز مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار بتواند توجه آن‌ها را به خود جلب کند.
شرکای مایکروسافت بر این باورند که این تغییر نام می‌تواند اثرات زیادی برجا بگذارد؛ زیرا Azure از سال ۲۰۱۲ به بعد از لینوکس پشتیبانی می‌کند و همچنین قابلیت سازگاری با انواع ابزار‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی و چارچوب‌های کاری برای آن در نظر گرفته شده است.