نام مرورگر اینترنتی IE مایکروسافت تغییر می‌کند

نام مرورگر اینترنتی IE مایکروسافت تغییر می‌کند

همکاران سیستم- گروه مهندسان Internet Explorer مایکروسافت به Reddit اعلام کردند جلسات مربوط به تغییر نام این مرورگر اینترنتی برگزار شده است و احتمال می‌رود بار دیگر این جلسات دایر شود.
به گزارش وبسایت theinquirer، مرورگر IE مایکروسافت بین مروگررهای اینترنتی شهرت زیادی دارد و البته در کنار آن انتقادات فراوانی هم به این محصول می‌شود. در بسیاری از موارد از Internet Explorer با نام Internet Exploder یعنی منفجر کننده اینترنت یاد می‌کنند و بسیاری از مواقع رقبایی چون  گوگل کروم و فایرفاکس به آن ترجیح داده می‌شود.

به گفته مرکز Netapp این ابزار همچنان بیشترین سهم از بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی را در دست دارد، اما برخی از انواع آن بسیار قدیمی و تاریخ‌گذشته شده است و به همین خاطر مایکروسافت قصد دارد آن‌ها را بازنشسته کند.

در جلسه پرسش و پاسخ مرکز Reddit، سؤال مربوط به تغییر نام این مرورگر اینترنتی نیز مطرح شد و مهندسان آگاه به این مسئله اعلام کردند که این نکته نیز یکی از موضوعات گفت‌وگو بوده است.

مهندس “جاناتان سامپسون در پاسخ به سوالی پیرامون شهرت نرم‌افزاری گفت: «این مسئله به صورت داخلی پیشنهاد شده است؛ من یک ایمیل طولانی را در این زمینه به‌خاطر می‌آورم که افراد بسیاری با هیجان فراوان در این باره گفت‌وگو کردند. در این صحبت‌ها ایده‌های فراوانی پیرامون این مسئله مطرح شد که ما چگونه می‌توانیم خود را از اثرات منفی که محصولاتمان دارد، جدا کنیم».

در ادامه از سامپسون پرسیده شد که مایکروسافت چگونه می‌پذیرد یک نکته منفی را با خود حمل کند و آن را از محصولات خود کنار نگذارد.

او در جواب گفت: «بحثی که در این زمینه مطرح شده بسیار تازه است و تاریخ آن مربوط به چند هفته قبل می‌شود. این مسئله هم‌اکنون در دست بررسی است و ما به‌خوبی می‌دانیم که در آینده چگونه حرکت کنیم».

لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت به‌تازگی اقداماتی را جهت جداسازی کاربران از نسخه‌های قدیمی مرورگر اینترنتی خود آغاز کرده است. پیش‌بینی می‌شود که مایکروسافت در این زمینه با مشکلاتی مواجه شود که مشابه آن را در جریان بازنشسته شدن سیستم‌عامل ویندوز XP دیدیم. به هر حال، یکی از عادات سختی که نرم‌افزارهای مایکروسافت ایجاد می‌کند این است که دل کندن از آن‌ها بسیار دشوار است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *