نامه مدیرعامل موزیلا به مایکروسافت برای انتقاد از ویندوز ۱۰

نامه مدیرعامل موزیلا به مایکروسافت برای انتقاد از ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- «کریس بیرد» مدیرعامل شرکت موزیلا نامه‌ سرگشاده‌ای به «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت ارسال کرد و طی آن سیستم عامل ویندوز ۱۰ و تصمیم غول نرم‌افزاری جهان برای استفاده از سیستم‌های به‌روزرسانی خودکار را مورد انتقاد قرار داد.به گزارش وبسایت theinquirer، بیرد به نادلا گفت که اقدام مایکروسافت برای کنترل سیستم به‌روزسانی و انجام فعالیت‌های مشابه مواردی نیستند که شرکت او بتواند از آنها پشتیبانی کند.
او توضیح داد که این اقدام فناوری را به عقب می‌راند و به‌روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ مانند مادری که از کودک خود مراقبت می‌کند، نوعی اهانت به صنعت چند میلیون دلاری فناوری است.
او همچنین به نادلا یادآوری کرد که تلاش قبلی آنها برای نحوه بازاریابی مایکروسافت بی‌نتیجه ماند و همین مسئله باعث شده است تا شرکت موزیلا با نامه مذکور این هشدار را بدهد.
او در نامه خود توضیح داد: «من در مورد یکی از جوانب نگران‌کننده ویندوز ۱۰ برای تو می‌نویسم. به طور ویژه، به‌روزرسانی جدید به گونه‌ای طراحی شده است که آنچه که مشتریان شما در دنیای اینترنت تجربه کرده‌اند کنار گذاشته می‌شود و هرچه مایکروسافت برای آنها صلاح بداند جایگزین آن می‌شود».
در ادامه این نامه آمده است: «زمانی که ما برای نخستین بار سیستم به‌روزرسانی در ویندوز ۱۰ را مشاهده کردیم و متوجه شدیم کاربر برای تنظیمات مرورگر اینترنتی و دیگر برنامه‌ها قابلیت انتخاب ندارد، با گروه شما ارتباط برقرار کردیم تا در این زمینه صحبت کنیم. متاسفانه این اتفاق هیچ پیشرفت قابل قبولی در پی نداشت و از این‌رو این نامه نوشته شد».
نامه مدیرعامل موزیلا به «ساتیا نادلا» با همین مضمون ادامه پیدا کرد و البته برخی موارد دیگر هم در آن ذکر شد. بیرد اظهار داشت که اقدامات مایکروسافت هیچ اهمیتی برای موزیلا ندارد، زیرا این شرکت یک مرورگر اینترنتی کارآمد را ارائه می‌دهد. اما اقدام آنها می‌تواند روی میلیون‌ها کاربری که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند تاثیر بگذارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *