نامه‌های «بیل‌گیتس» در مورد استعداد شگفت‌انگیز «استیو جابز»

«بیل‌گیتس» از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت همزمان با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی iTunes Store اپل در سال 2003 میلادی مورد توجه قرار گرفت و بنا بر یک ایمیل داخلی که محتوای آن این هفته منتشر شد، آن زمان «استیو جابز» از بنیانگذاران اپل آقای گیتس را پشت سر گذاشت.

مکاتبات گیتس که توسط شرکت «فناوری ایمیل‌های داخلی» انجام بود و محتوای آن این هفته روی شبکه اجتماعی توئیتر به اشتراک گذاشته شده، دادخواست دادرسی کلاس Comes v مایکروسافت از سال 2000 میلادی را بازگو می‌کند.

گیتس در نامه‌ای به مدیران مایکروسافت در مورد توانایی اپل به ویژه در بخش مشاغل در شکست دادن صنعت برای دستیابی به معاملات با مجوز سودمند برای فروشگاه اینترنتی iTunes Store که آن زمان به تازگی راه‌اندازی شده بود؛ اظهارنظر کرد.

گیتس در یکی از این نامه‌ها نوشته بود: «توانایی “استیو جابز” برای تمرکز روی موارد که باعث می‌شود افراد رابط کاری مناسب در اختیار بگیرند و انقلاب بزرگ در عرصه بازاریابی صورت گیرد، بسیار شگفت انگیز است. این بار او به نوعی استعداد خود را در به دست آوردن یک معامله صدور مجوز بهتر از هر شخص دیگر در حوزه موسیقی به دست آورده است».

در آن زمان مایکروسافت در تلاش بود تا سرویس توزیع موسیقی خود را از طریق مشارکت محدود و خدمات مشارکتی در اختیار کاربران بگذارد.

همان‌طور که آقای گیتس متذکر شده، هیچ کس از جمله شرکت‌های بزرگ موسیقی تجربه خرید دیجیتال کاربرپسند را ارائه نکرده بودند. اپل با استفاده از سرویس آیتیونز و دستگاه آیپاد توانست هدایت این عرصه را در گستره جهانی در دست بگیرد.

منبع: appleinsider