ناامنی در سرورهای نیمی از خدمات آنلاین محبوب

ناامنی در سرورهای نیمی از خدمات آنلاین محبوب

همکاران سیستم- بیش از نیمی از خدمات آنلاین محبوب و کاربردی در سراسر جهان مبتنی بر سرورهایی ارایه می‌شوند که به درستی پیکربندی نشده‌اند. کارشناسان هشدار می‌دهند که این مسئله می‌تواند کاربران را در معرض خطر کلاهبرداری از طریق پست الکترونیکی قرار دهد.

بر اساس گزارش وبسایت Zdnet، جدید منتشر شده از سوی شرکت سوئدی Detectify تولیدکننده سیستم‌های امنیت سایبری، فرآیندهای ضعیف احراز هویت و پیکربندی نامناسب بخش تنظیمات در سرورهای وابسته به صدها دامنه اینترنتی محبوب باعث شده است کاربران در معرض خطر سرقت‌های اینترنتی و کلاه‌برداری‌های ایمیلی قرار بگیرند.

ایمیل‌ها به عنوان یک کانال کاربردی ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری از کاربران دستکم یک آدرس پست الکترونیکی در اختیار دارند. ایمیل معمولا نخستین درگاه ورودی برای حملات سایبری محسوب می‌شود که می‌تواند سیستم‌ شما را در معرض خطر جدی قرار دهد و ضمن سرقت اطلاعات حیاتی، دسترسی از راه دور به حساب‌های کاربری شما را فراهم کند.

شرکت تحقیقاتی Radicati در یک گزارش جدید اعلام کرد طی سال ۲۰۱۵ میلادی در هر روز بیش از ۲۰۵ میلیارد پست الکترونیکی در سراسر جهان رد و بدل شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۲۴۶ میلیارد عدد برسد.