میانگین حقوق سالانه کارمندان فناوری اطلاعات 152 هزار دلار

تحلیل داده‌های بازار استخدام در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نشان داد با توجه به اینکه کارفرمایان به واسطه افزایش بالای درخواست‌های شغلی در سال 2021 کارمندان جوان‌تر را برگزیدند، میانگین دستمزد پرداخت شده نیز کاهش یافت.

پلتفرم کاریابی Hired بین ژانویه 2019 تا ژوئن 2021 بیش از 525 هزار درخواست مصاحبه کاری و 10 هزار پیشنهاد کار را تحلیل کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که متوسط دستمزد کارمندان بخش فناوری اطلاعات در کشور آمریکا طی سال 2021 میلادی 152 هزار دلار بوده که این رقم نسبت به سال قبل کاهش 1.1 درصدی را نشان می‌دهد.

این امر به افزایش فشارهای موجود برای استخدام در جریان همه‌گیری بیماری کرونا و استعفای گسترده تعداد زیادی از افراد باعث شد که کارمندان با نرخ بی‌سابقه شغل خود را ترک کنند.

در نتیجه رقابت برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و سایر کارکنان متخصص در بخش فناوری افزایش یافت و دوره‌های استخدام به طور قابل توجه کوتاه‌تر شد. زیرا شرکت‌ها برای پاسخ دادن به تقاضا بازار تلاش بیشتری انجام می‌دهند.

در بررسی جدید مشخص شد در کشور آمریکا هر کارمند به طور میانگین 30 روز برای استخدام در یک شرکت جدید زمان صرف می‌کند که این رقم در انگلیس 34 روز گزارش شده است و کاهش 25 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

منبع: zdnet