میانگین حقوق سالانه کارمندان آی‌تی در آمریکا 97 هزار دلار

براساس آخرین گزارش «مرکز حقوق و دستمزد فناوری» وبسایت تخصصی کاریابی «دایس»، مدیران فناوری اطلاعات، معماران سیستم، مهندسان حوزه خدمات رایانش ابری و مهندسان امنیت سایبری بیشترین حقوق را طی سال گذشته دریافت کردند و این در حالی است که تگزاس و سایر مراکز نوظهور در عرصه فناوری آمریکا جهش‌های بزرگ و رو به جلو در این عرصه داشته‌اند.

به طور کلی مشخص شد دستمزد متخصصان فناوری در آمریکا بین سال‌های 2019 تا 2020 میلادی رشد 3.6 درصدی را تجربه کرده و به طور متوسط هر کارمند در یک سال 97 هزار و 859 دلار حقوق می‌گیرد. این در حالی است که بسیاری از کسب‌وکارها بودجه‌های خود را در پاسخ به فشارهای مالی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا کاهش داده‌اند.

بیشترین افزایش حقوق بین سال‌های 2019 و 2020 میلادی مربوط به مشاغلی است که در زمینه پردازش و تفسیر داده‌ و دیجیتالی کردن محصولات و خدمات کمک می‌کنند و همچنین متخصصانی که در جریان همه‌گیری ویروس کرونا به کسب‌وکارها کمک کردند تا ایمن و کارآمد باقی بمانند هم بیشترین درآمد را داشتند.

این جریان شامل افراد حرفه‌ای با مهارت بالا در حوزه فناوری‌های تخصصی از جمله خدمات ابری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌شود. مدیران فناوری اطلاعات از جمله مدیران عامل، مدیران ارشد اجرایی و مدیران ارشد فناوری بزرگ‌ترین بسته‌های دستمزد را به خانه بردند و سال گذشته به طور میانگین هر یک از این افراد درآمد 143 هزار و 416 دلاری داشتند.

پس از آن معماران سیستم با حقوق سالانه 140 هزار و 658 دلاری، مهندسان ابری با حقوق 136 هزار و 479 دلاری، مهندسان امنیت سایبری با حقوق 134 هزار و 340 دلاری، و معماران داده با میانگین حقوق سالانه 133 هزار و 64 دلاری قرار داشتند.

منبع: zdnet