موفقیت «پینترست» در پی استفاده از فناوری‌های روز

همکاران سیستم – وب‌سایت پینترست با استفاده از فناوری‌های نوین از جمله یادگیری ماشین و کانتینرها توانسته به موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یابد.

از جمله‌ی این موفقیت‌ها می‌توان به «۲۰۰ میلیونی شدن تعداد کابران این شبکه» اشاره کرد که پینترست چندی پیش با انتشار پستی در وبلاگ خود، خبرش را اعلام کرد.

به گزارش وب‌سایت CIODive، پینترست در سال ۲۰۱۰ بر روی سرویس AWS راه‌اندازی شد و از آنجا که این شبکه در هر ثانیه با صدها هزار تراکنش روبرو شده بود، مدیران IT این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۵ (دی ۱۳۹۴) درصدد تنظیم یک استراتژی دیجیتال بلندمدت با استفاده از فناوری کانتینر برآمدند.

پینترست در سال ۲۰۱۶ شروع به توسعه و تست محموله‌بندی (Containerization) کرد و فاز اول را با انتقال کاربارها از EC۲ آمازون به کانتینرهای Docker در Amazon ECR عملیاتی و تکمیل کرد.

این شبکه در ادامه، اپلیکیشن‌های خود از قبیل API اصلی‌اش را به کانتینرها انتقال داد و سپس به سراغ سرویس‎های اصلی و حیاتی رفت.

مرحله بعدی این پروژه شامل (Container Orchestration) است و در کنار آن، استفاده از یک (multi-tenant) با هدف ارائه یک رابط یکپارچه برای سرویس‎های طولانی مدت و کارهای دسته‌ای (batch jobs) مد نظر مدیران شرکت قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، پینترست در حوزه‌های مختلف اعم از تجزیه و تحلیل، مدیریت دستگاه و ردیابی داده‌ها، به طور فزاینده‌ای به استفاده از ابزارهای منبع باز روی آورده است.