موفقیت‌های IBM در حوزه سازمانی را افزایش می‌دهد

موفقیت‌های IBM در حوزه سازمانی را افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت IBM قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را روی پلتفرم پیشرفته تحلیلی Watson انجام دهد تا از این طریق بتواند به فعالیت‌های مرکز توسعه خدمات سازمانی خود رونق دهد.
نشریه فایننشال‌تایمز در تازه‌ترین شماره خود نوشت برنامه‌های موجود برای توسعه Watson شامل راه‌اندازی مراکز هدفمند در منطقه فناوری Silicon Alley نیویورک اشاره کرد. اما تحلیلگران همچنان بر این مسئله تردید دارند که Watson یک نوآوری درست و کارآمد محسوب می‌شود یا خیر.
لازم به ذکر است که سیستم Watson موفق شد در مسابقه Jeopardy آمریکا برنده شود و به عنوان یک برنامه قوی حاوی فناوری‌های پیشرفته برای پردازش زبان‌های طبیعی مورد توجه قرار گیرد. اما کارشناسان حوزه هوش مصنوعی همچنان در حال بررسی این مسئله هستند که شاید پاسخ‌های این سیستم بر اساس دستیابی  آن به منابع اطلاعاتی داده شده است.
«اورن اتزیونی»(Oren Etzioni) که با حمایت مالی «پائول آلن»(Paul Allen) از بنیانگذاران مایکروسافت در حال توسعه یک پروژه هوش مصنوعی است در این خصوص توضیح داد: « Watsonمسابقه Jeopardy را با موفقیت به پایان رساند. اما آیا این سیستم هم‌اکنون می‌داند که برنده شده است؟ آیا اجازه می‌دهید Watson پزشک شخصی شما باشد؟».
او اظهار داشت که آزمون Jeopardy برای این سیستم یک موفقیت محسوب می‌شود. اما اگر شما این آزمون را عمیق‌تر دنبال کنید، Watson با شکست مواجه خواهد شد.
شرکت IBM که از Watson به عنوان یک موفقیت تجاری یاد می‌کند، موفق شده است از طریق این پلتفرم درآمدهای فراوانی را به‌دست آورد و ادعا می‌کند که این سیستم می‌تواند به‌جای جایگزین خودکار برای انسان، به عنوان فناوری پشتیبانی از تصمیمات سازمانی مورد استفاده قرار بگیرد