موسیقی‌هایی که به خاطر نمی‌آورید را هم در گوگل جست‌وجو کنید

شرکت گوگل از انتشار سرویس جدیدی خبر داد که به کاربران امکان می‌دهد با زمزمه کردن چند بخش کوتاه از یک موسقی بتوانند آن را جست‌وجو کنند و این اقدام برای کمک به کاربرانی محسوب می‌شود که موسیقی مورد علاقه خود را فراموش کرده‌اند و نمی‌دانند چگونه می‌توانند آن را دوباره پیدا کنند.
قابلیت جدید هم اکنون به عنوان بخشی از اپلیکیشن موبایلی «Google assistant» عرضه شده است و شما در این برنامه موبایلی می‌توانید بگویید: «این کدام موسیقی است؟» و سپس به مدت 10 تا 15 ثانیه از این موسیقی را برای اپلیکیشن زمزمه کنید، سوت بزنید یا آواز بخوانید. نتایج این جست‌وجو شامل چندین موسیقی احتمالی می‌شود که موتور جست‌وجوی گوگل به دنبال آنها گشته است و هر یک از آنها می‌تواند موسیقی گمشده مورد نظر شما باشد.
Google assistant
گوگل توضیح داد که این قابلیت جدید که پیش‌تر در کنفرانس آنلاین شرکت همراه با چندین سرویس مختلف معرفی شده بود در مرحله نخست به زبان انگلیسی و برای سیستم عامل iOS اپل ارایه می‌شود و در مرحله بعد برای 20 زبان مختلف در سیستم عامل اندروید به دست کاربران جهانی می‌رسد. کاربران برای استفاده از این سرویس هوشمند نیاز به در اختیار داشتن ویژگی خاص ندارند و همچنین قرار نیست به سطح عالی خوانندگی مسلط باشند تا موسیقی گمشده خود را پیدا کنند.

منبع: wtop