موسس فیس بوک ثروتمندترین جوان دنیا شناخته شد

موسس فیس بوک ثروتمندترین جوان دنیا شناخته شد

همکاران سیستم- مارک زاکر برگ، موسس و مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس بوک جوان ثروتمندی است. اما حالا ورود فیس بوک به بورس باز هم بر ثروت او خواهد افزود و او را به ثروتمندترین جوان دنیا تبدیل خواهد کرد.

به گزارش اکونومیست، زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیس بوک که تصمیم گرفته سهام عمومی این شبکه اجتماعی را برای اولین بار وارد بورس کند، خود 28.4 درصد از سهام 100 میلیارد دلاری این شرکت را در اختیار دارد. این مقدار سهام می تواند ثروت زاکربرگ را 28.4 میلیارد دیگر افزایش دهد. زاکربرگ با این میزان ثروت به ثروتمندترین جوان دنیا تبدیل خواهد شد.

زاکر برگ هم اکنون در فهرست صد نفر ثروتمند برتر نشریه فوربز با 13.5 میلیارد دلار ثروت خالص رتبه 52 را به خود اختصاص داده است. اما افزایش 28.4 میلیارد دلاری دیگر به ثروت زاکربرگ او را به نهمین ثروتمند دنیا تبدیل خواهد کرد. البته حقوق ماهیانه 500 هزار دلاری و پاداش های نقدی را نیز باید به این مبالغ افزود.

آنچه در مورد زاکربرگ جالب توجه می نماید، رقم نجومی ثروت او نیست، بلکه سن و سال جوان اوست. در میان صد ثروتمند برتر دنیا فقط لری پیج و سرگی برین که هر دو از موسسان گوگل هستند کمتر از 40 سال سن دارند و بقیه ثروتمندان دنیا همگی پا به سن گذاشته اند.

با این همه، برای محاسبه دقیق تر ثروت زاکربرگ باید منتظر ماند عرضه اولیه سهام عمومی فیس بوک در ماه می سال جاری در بورس صورت گیرد.