موزیلا سیستم عامل Firefox OS را بازنشسته کرد

موزیلا سیستم عامل Firefox OS را بازنشسته کرد

همکاران سیستم- شرکت موزیلا تصمیم گرفت از بازار جهانی سیستم‌ عامل گوشی هوشمند خارج شود و هم‌اکنون در تلاش است سیستم عامل Firefox OS خود را روی ابزارهای مرتبط با اینترنت اشیا (IoT) متمرکز کند.به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس این تصمیم، پس از می ۲۰۱۶ و با عرضه نسخه ۲.۶ سیستم عامل مذکور، هیچ یک از کارمندان موزیلا اقدامی را در جهت توسعه Firefox OS مخصوص گوشی‌های هوشمند انجام نمی‌دهند.
«جرج روتور» از مدیران شرکت موزیلا روی وبلاگ رسمی آن نوشت: «موقعیت بازار جهانی با وجود چندین سیستم عامل و اکوسیستم ابزارهای کاربردی به این معنی است که موزیلا در این عرصه شانی برای پیروزی در عرصه تجازی گوشی‌های هوشمند ندارد».
در ادامه این مطلب گفته شد: «ما تصمیم گرفتیم انرژی خود را به طور کامل بر مدل‌های مفهومی نسل آتی فناوری‌ها متمرکز کنیم و دریابیم که چگونه می‌توانیم بیشترین تاثیر را در عرصه اینترنت اشیا برجا بگذاریم».
روتور اظهار داشت که شرکت موزیلا به دنبال آن است تا وارد فضاهای جدید اینترنت اشیا شود و، راهکارها و سیستم‌های باز را برای حفظ حریم شخصی و امنیت ارایه دهد.
شرکت موزیلا به صورت همزمان اعلام کرد که در فروشگاه اینترنتی Firefox Marketplace هیچ درخواست جدیدی را برای دریافت اپلیکیشن‌های مخصوص اندروید، دسکتاپ و تبلت قبول نمی‌کند و در عوض فرآیندهای جدید برای تولید محصولات خود در نظر گرفته است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *