موزیلا ارتباط با فیسبوک را به طور کامل قطع کرد

همکاران سیستم- شرکت موزیلا توسعه‌دهنده مرورگر اینترنتی فایرفاکس اعلام کرد به دنبال سوءاستفاده‌های اطلاعاتی مرکز Cambridge Analytica به صورت موقت تمام آگهی‌های تبلیغاتی خود را در شبکه اجتماعی فیسبوک حذف می‌کند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، این مرکز تحقیقتی که در حوزه تحلیل داده فعالیت می‌کند اطلاعات فیسبوک را مورد استفاده قرار داده بود تا در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا از آنها به نفع ترامپ استفاده کند.
«دینِل دیکسون» مدیر ارشد قضایی در شرکت موزیلا روی وبلاگ رسمی این شرکت از تصمیم مذکور خبر داد و اعلام کرد «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک اظهار داشته است که به زودی برای دسترسی توسعه‌دهندگان به داده‌های این شرکت محدودیت ایجاد می‌کند. با این وجود موزیلا اعلام کرده است که همچنان با تنظیمات پیش‌فرض مربوط به حریم خصوصی در شبکه اجتماعی فیسبوک مشکل دارد.
دیکسون روی وبلاگ رسمی موزیلا نوشت: «در حالی که معتقدیم نکات بیشتری در این زمینه وجود دارد که باید در مورد آنها آگاه شویم، در بررسی‌های اخیر خود متوجه شدیم که پیش‌فرض کنونی تعریف شده در فیسبوک به این صورت است که می‌تواند دسترسی به بخش اعظم اطلاعات را باز کند، به خصوص تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌های توسعه یافته در شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف این امکان را در اختیار دارند».
او در ادامه توضیح داد: «ما بسیار خرسندیم که مارک زاکربرگ قول داده است تا تنظیمات مربوط به حریم شخصی را ارتقا دهد و امنیت بیشتری را در این زمینه برقرار کند. زمانی که فیسبوک اقدامات قوی‌تری را در این زمینه انجام داد تا به‌اشتراک گذاری داده‌های کاربران ایمن‌تر شود، ما به بازگشت به فیسبوک فکر خواهیم کرد».