موتورولا راهکار نرم‌افزاری جدیدی برای کارکنان انبارها و مراکز توزیع عرضه کرد

موتورولا راهکار نرم‌افزاری جدیدی برای کارکنان انبارها و مراکز توزیع عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت موتورولا راهکار نرم‌افزاری جدیدی عرضه کرده است که انباردارها و کارکنان مراکز توزیع به کمک آن می‌توانند برخی فعالیت‌های خود را با فرمان‌های صوتی انجام دهند.به گزارش وب‌سایت computerworld، شرکت موتورولا سولوشن (Motorola Solution) نرم‌افزار تشخیص گفتار جدیدی عرضه کرده است که برای کارکنان انبارها و مراکز توزیع مناسب است. این نرم‌افزار که TekSpeech نام دارد به کارکنان انبارها و مراکز توزیع کمک می‌کند برخی فعالیت‌های خود را از طریق فرمان‌های صوتی انجام دهند. این نرم‌افزار بر روی ابزارهای همراه و سایر فناوری‌های پوشیدنی، از ابزارهای دستی مثل گوشی گرفته تا رایانه‌های داخل کامیون‌ها که توسط موتورولا سولوشن ساخته می‌شود، قابل نصب و استفاده است.
استفاده از فرمان‌های صوتی برای انجام فعالیت‌های انبارداری از جمله راه‌هایی است که می‌تواند کارایی کارکنان را افزایش دهد و هزینه‌ها را نیز کاهش دهد. مدیران موتورولا سولوشن گفته‌اند هم‌اکنون ۷۰ درصد از هزینه‌های عملیاتی در انبارها و مراکز ِتوزیع صرف جابجایی محصولات می‌شود. استفاده از این نرم‌افزار از جابجایی‌ها و تحرک غیرضروری کاکنان انبارها می‌کاهد. مثلاً کارکنانی که با فورک لیفت کار می‌کنند به محض اینکه ببینند قفسه‌ای در انبار خالی شده است به کمک این نرم‌افزار می‌توانند موضوع را به اطلاع سیستم بک آفیس برسانند و دیگر نیازی نیست برای این کار فورک لیفت را ترک کنند. شرکت موتورولا سولوشن ادعا کرده است این نرم‌افزار قادر است لهجه یا سرعت حرف زدن کارکنان را تشخیص دهد و از ۲۱ زبان نیز پشتیبانی کند.
بر اساس این گزارش، این راهکار در واقع نسخه ارتقاء یافته نرم‌افزاری است که یک دهه قبل توسط شرکت Psion PLC عرضه شده بود. شرکت موتورولا سولوشن این شرکت را در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کرد. گفتنی است خود شرکت موتورولا سولوشن نیز از سوی شرکت زبرا تکنولوژی به قیمت ۳.۴۵ میلیارد دلار خریداری شده است که انتظار می‌رود پرونده این خرید تا پایان سال جاری بسته شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *