مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر استخدام کارمندان در خاورمیانه مشخص شد

همکاران سیستم- شبکه اجتماعی سازمانی لینکدین به این نتیجه رسیده است که چهار عامل اصلی روی فرآیند استخدام نیروهای جدید در خاورمیانه و شمال آفریقا تاثیر می‌گذارد و همین عوامل شیوه‌ی استخدام و میزان علاقه‌مندی کسب و کارها برای در استخدام نیروی جدید در سال ۲۰۱۸ را هم مشخص می‌کند.
به گزارش وب‌سایت itp، در گزارش «روند جهانی استخدام در سال ۲۰۱۸» اعلام شد که این چهار نکته اساسی تنوع، ابزارهای جدید مصاحبه، داده‌ها و هوش مصنوعی را شامل می‌شوند.


بر اساس این گزارش مشخص شد تنوع و گوناگونی بیشترین تاثیر را در این زمینه برجا می‌گذارد و در این میان ۸۰ درصد کارشناسان شناسایی استعدادهای جدید و مدیران استخدام کارمندان اعلام کرده‌اند که گوناگونی عاملی است که بر نحوه تصمیم‌گیری آن‌ها برای جذب یک کارمند جدید تاثیر مستقیم دارد. سازمان‌ها این گوناگونی را به صورت مختلف تعریف می‌کنند و اولویت‌های متفاوتی را در این زمینه مد نظر قرار می‌دهند. این گوناگونی و تنوع بخش‌های مختلف از جمله جنسیت، نژاد، قومیت، سن و تحصیلات برای بهبود فرهنگی و ارتقا عملکرد کاری را شامل می‌شوند.
روش‌های سنتی مصاحبه‌کاری از بزرگترین مشکلات در این زمینه محسوب می‌شود و ۵۸ درصد مدیران مخصوص بخش استخدام در سازمان‌ها اعلام کردند که نوآوری‌ در زمینه مصاحبه کاری برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد و آینده این فرآیند را مشخص می‌کند.
همچنین ۴۸ درصد مدیران اعلام کردند که تحلیل داده‌ها برای آنها نقش حیاتی را ایفا می‌کند و ۳۶ درصد آنها هم گفتند که هوش مصنوعی می‌تواند در این زمینه تاثیرات فراوان را برجا بگذارد.