مهم‌ترین اولویت‌های IT سازمان‌ها برای سال ۲۰۱۵ مشخص شد

مهم‌ترین اولویت‌های IT سازمان‌ها برای سال ۲۰۱۵ مشخص شد

همکاران سیستم- توسعه ابزارهای کاربردی با ۳۴ درصد، خدمات مدیریتی با ۲۷ درصد، استقرار نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) با ۲۲ درصد و خدمات پردازش ابری با ۲۰ درصد مهم‌ترین اولویت‌ سازمان‌ها در سال ۲۰۱۵ میلادی هستند تا بیشترین سرمایه‌گذاری روی آنها انجام شود.به گزارش وبسایت Forbes، براساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز Cowen & Company IT، حدود ۵۳ درصد سازمان‌ها در نظر دارند طی سال جاری میلادی زیرساخت‌های‌-به‌عنوان-خدمات(IaaS) را از یک ارائه‌دهنده سرویس‌های IT خریداری کنند.
در گزارش این مرکز همچنین گفته شد بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی میزان سرمایه‌گذاری در ابزارهای اجتماعی تحلیل موبایلی و خدمات ابری(فناوری‌های SMAC) حدود ۲۱ درصد افزایش می‌یابد.
همچنین پیش‌بینی شده است که امسال میزان سرمایه‌گذاری در فناوری‌های SMAC نسبت به میانگین بودجه مخصوص خدمات IT در سازمان‌های جهان ۷ تا ۸ برابر افزایش یابد.
این اطلاعات در آخرین گزارش مرکز مذکور با عنوان «بررسی میان سال ۲۰۱۵ برای سرمایه‌گذاری‌های سازمانی» منتشر شده است. در این بررسی ۹۵ نفر از سازمان‌های مختلف حضور داشتند که ۳۶ درصد این سازمان‌ها در زمینه خدمات مالی، ۲۵ درصد در زمینه کارخانه‌ای، ۱۴ درصد در زمینه فروش محصولات، ۱۶ درصد در زمینه خدمات دارویی و درمانی، ۴ درصد در زمینه خدمات مالی درمانی و ۵ درصد در زمینه سرگرمی فعالیت می‌کردند.
از بین افرادی که در این بررسی حضور داشتند ۲۱ درصد را مدیران عامل، مدیران مالی و مدیران عملیاتی تشکیل دادند، ۴۵ درصد مدیر اطلاعاتی، مدیر علمی و مدیر فناوری بودند، ۲ درصد هم دیگر مدیران IT سازمانی را تشکیل می‌دادند و ۳۲ درصد هم مدیر ارشد IT در سازمان‌ها بودند.
این افراد پیش‌بینی کردند طی نیمه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی میزان سرمایه‌گذاری آنها در زمینه خدمات IT نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵.۴ درصدی را تجربه کند.