مهارت‏‌های بر‌تر آی تی در سال ۲۰۱۴ به روایت شرکت‏‌های کاریابی

مهارت‏‌های بر‌تر آی تی در سال ۲۰۱۴ به روایت شرکت‏‌های کاریابی

همکاران سیستم- کار‌شناسان می‌‏گویند مهارت‏‌های مرتبط با توسعه وب، ابزارهای همراه و داده‌‏های کلان از جمله پرتقاضا‌ترین مهارت‏‌های آی تی در سال میلادی جدید خواهد بود.
به گزارش وب‏‌سایت infoworld، اظهارات کار‌شناسان کاریابی دنیای آی تی نشان می‌‏دهد کارکنانی که در زمینه توسعه وب، تحلیل‏گر‌ها و داده‌‏های کلان و توسعه نرم‌‏افزارهای همراه تخصص دارند از جایگاه بهتری در بازار کار آی تی برخوردار خواهند بود. شرکت کاریابی وینتر وایمن (WinterWyman) در گزارشی اعلام کرده است مشتریان این شرکت در حال حاضر بیش از هر چیز به دنبال کارکنانی هستند که در زمینه توسعه وب و زبان‏‌های برنامه‌‏نویسی منبع‌ ‏باز تخصص دارند. مهارت‏‌های مرتبط با زبان‏‌های جاوا، پیتون و روبی نیز از جمله مهارت‏‌های مورد نیاز در بازار کار آی تی است.
جک کولن، رئیس شرکت کاریابی مودیس (Modis) نیز جاوا و دات نت را جزء پلت‏فرم‌‏های پرطرفدار امسال دانسته است. وی همچنین گفته است رشد اقتصاد امسال باعث افزایش استخدام مدیران پروژه و تحلیل‏گران کسب و کار خواهد شد.
شرکت کاریابی دیگری به نام روبرت هالف تکنولوژی (Robert Half) نیز گفته است توسعه نرم‏‌افزارهای تحت آی او اس اپل نیز از محبوبیت خاصی در بازار کار برخوردار است. وی گفته است تخصص‌‏های مرتبط با توسعه نرم‏‌افزارهای تحت ویندوز فون نیز تا حدی در بازار طرفدار دارد. طراحی وب‏‌سایت‌‏هایی که مراجعه به آن‌ها از طریق ابزارهای همراه آسان باشد نیز از دیگر تخصص‏‌هایی است که بنا بر اعلام شرکت روبرت هالف پرتقاضا است. جان رید، رئیس این شرکت کاریابی از مهارت‏‌های مرتبط با داده‌‏های کلان نیز به عنوان یکی دیگر از مهارت‏‌های پرتقاضا در بازار کار آی تی نام برده است.
وی همچنین گفته است امسال تقاضا برای مهارت‏‌های قدیمی‏‌تر نیز زیاد است. حوزه امنیت آی تی از جمله بخش‌‏هایی است که نیاز زیادی به مهارت‏‌های قدیمی‏‌تر دارد. مطالعه‌‏ای که توسط این شرکت انجام گرفته است نشان داده است که درصد قابل توجهی از کارفرمایان هم‏‌اکنون در زمینه یافتن کارکنانی که دارای مهارت‏‌های مرتبط با امنیت آی تی باشند، با مشکل مواجه هستند. ۱۴ درصد از مدیران آی تی سازمان‏‌های مختلف که در این مطالعه شرکت کرده‌اند گفته‌‏اند حوزه امنیت آی تی از جمله حوزه‏‌هایی است که پیدا کردن کارکنان متخصص برای آن بسیار دشوار است.
مطالعه شرکت روبرت هالف همچنین نشان می‌‏دهد که در سال ۲۰۱۴ تقاضا برای استخدام کارکنان و متخصصانی مثل متصدی شبکه، متصدی ویندوز و پشتیبان دسکتاپ زیاد خواهد بود.