منفورترین زبان‌های برنامه نویسی جهان کدامند؟

مرکز تضمین کیفیت نرم افزاری TIOBE هر ماه فهرست بهترین زبان‌های برنامه نویسی خود را منتشر می‌کند. در آخرین رتبه بندی این مرکز زبان C مقام نخست این فهرست را به خود اختصاص داد و پس از آن هم به ترتیب جاوا، پایتون و ++C قرار گرفتند. با گذشت زمان بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی محبوبیت خود را کاهش دادند و این اتفاق به دلایل موفق از جمله عدم ترجیح کاربران صورت گرفت. با این اوصاف کارشناسان به تازگی با تعدادی از متخصصان حوزه بازرگانی در این صنعت گفت‌وگو کردند تا درک بهتری از منفورترین زبان‌های برنامه نویسی داشته باشند.
«تام هتچ» مدیر گروه مهندسی شرکت توسعه نرم افزاری VMware در این خصوص گفت: «نفرت از یک زبان برنامه نویسی به صورت مستقیم با میزان محبوبیت آن در تناسب است و بنابراین منفورترین زبان‌ها می‌توانند محبوب‌ترین یا حتی تهدید برانگیزترین زبان‌های برنامه نویسی هم باشند. نفرت کارشناسان نرم افزاری از یک زبان برنامه نویسی می‌تواند با میزان استفاده از این زبان هم متناسب باشد.»
بر اساس بررسی‌ها و نظرسنجی‌های انجام شده مشخص شد جاوا که در فهرست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی جهان قرار دارد، نزد کارشناسان برنامه نویسی از منفورترین زبان‌ها هم محسوب می‌شود و به گفته کارشناسان، اینکه افراد مجبور هستند یک یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند دلیل بر میزان محبوبیت آن نیست.
کارشناسان همچنین اعلام کردند جاوااسکریپت، ++C و Perl که نام بیشتر آنها در فهرست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی جهان دیده می‌شود به عنوان منفورترین‌ها هم برگزیده شده‌اند.
منبع: techrepublic