منتظر ویندوز 10X مایکروسافت باشید

روزهای پایانی سال میلادی فرا رسیده است و هم اکنون رسانه‌های خبری به آنچه که در سال 2020 میلادی گذشت نگاهی می‌اندازند و همچنین گمانه‌ زنی‌های خود را در مورد سال 2021 ارایه می‌دهند. حتما به خاطر می‌آورید که فوریه امسال «پانوس پانای» مدیر مرکز Surface مایکروسافت مدیریت گروه توسعه دهنده ویندوز در این شرکت را هم برعهده گرفت و بنابراین یکی از اتفاقاتی که می‌توان برای سال جدید میلادی پیش بینی کرد، تاکید هرچه بیشتر مایکروسافت بر سیستم عامل این شرکت است. البته باید توجه داشت که در سال جدید بخش سخت افزاری Surface هم به‌روز خواهد شد.

این طور که از قبل اعلام شده است، سیستم عامل ویندوز 10X مایکروسافت بهار پیش‌رو روانه بازار می‌شود. پیش از این در اکتبر 2019 گفته شده بود که سیستم عامل جدید برای دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر عرضه می‌شود و بر این اساس احتمال می‌رفت Surface Neo در سال 2020 روانه بازار شود.
البته این اتفاق صورت نگرفت و در عوض مایکروسافت اعلام کرد برنامه ریزی‌های خود را عوض کرده است تا این محصول را با یک نمایشگر وارد بازار کند. «پانوس پانای» در این خصوص گفت که کمپانی او می‌خواهد به نیاز مشتریانی که منتظر این محصول هستند پاسخ دهد و حتی اگر آنها هنوز هم نیاز به خرید سخت افزار جدید ندارند، ولی این محصول را به خاطر در اختیار داشتن سیستم عامل جدید خریداری کنند.
سیستم عامل جدید مایکروسافت هم اکنون آماده ورود به بازار است و نسخه آزمایشی build 20279 احتمالا با نام RTM build وارد بازار شود. این حصول از ویرایش Win32 پشتیبانی نمی‌کند و البته در سال جدید ویرایش ویژه با این قابلیت هم عرضه می‌شود. در حقیقت باید توجه داشت مایکروسافت نسخه Cloud PC سیستم عامل خود را هم برای سال 2021 در نظر گرفته است که به نظر می‌رسد این نسخه برای اجرای اپلیکیشن‌های Win32 روی ویندوز 10X به کار گرفته می‌شود.

منبع: Neowin