معرفی نسخه جدید لینوکس با طول عمر ۶ ساله

همکاران سیستم- «لینوس توروالدس» آخرین نسخه از هسته مرکزی سیستم عامل متن‌باز خود موسوم به Linux ۴.۱۴ را پس از مدت‌ها انتظار عرضه کرد. توسعه‌دهندگان سیستم عامل لینوکس پیش از این اعلام کرده بودند که نسخه ۴.۱۴ ویرایش «پشتیبانی طولانی‌مدت لینوکس» (LTS) برای هسته مرکزی لینوکس خواهد بود. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا برای ویرایش Linux LTS طول عمر ۶ سال در نظر گرفته شده است.
به گزارش وب‌سایت zdnet، این اتفاق همه قواعد برای مراکز توسعه‌دهنده دستگاه‌های سخت‌افزاری مبتنی بر لینوکس را تغییر می‌دهد. «ایلیان مالچف» مدیر گروه مهندسی گوگل به تازگی در این خصوص گفته بود: «تمام دستگاه‌های اندرویدی … مبتنی بر هسته مرکزی LTS هستند».
مشکل اصلی نسخه LTS این است که چرخه حیات آن به صورت پیش‌فرض دو سال در نظر گرفته شده است. با این توضیح زمانی که نخستین دستگاه مبتنی بر این سیستم ساخته شود ممکن است یک سال از زمان ورود این نسخه گذشته باشد و اگر خوش‌شانس باشید، همچنان در زمان پشتیبانی LTS از دستگاه مربوطه بهره‌مند شوید. با این وجود اگر دیر سراغ چنین دستگاهی بروید هسته مرکزی LTS از چرخه پشتیبانی خارج شده است.
هم‌اکنون توسعه‌دهندگان دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)، گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های مبتنی بر لینوکس می‌توانند ضمن استفاده از نسخه جدید سیستم عامل متن‌باز در جریان باشند که این پلتفرم تا سال ۲۰۲۳ میلادی مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
به دنبال استفاده از ابزارهای امنیتی جدید برای لینوکس، توروالدس پیش‌‌بینی کرده است که سیستم عامل او بیش از همیشه ایمن خواهد بود.