معاون نخست‌ وزیر بریتانیا کارمند فیسبوک شد

همکاران سیستم – شرکت فیسبوک معاون اسبق نخست وزیر بریتانیا و رئیس حزب لیبرال دموکرات یعنی «نیک کلِگ» را به استخدام خود درآورد و او را به عنوان مدیر جدید مرکز ارتباطات خود معرفی کرد.

«شریل سندبِرگ» مدیر عملیاتی این شبکه اجتماعی بزرگ با انتشار مطلبی روی صفحه رسمی خود در فیسبوک این خبر را تایید کرد و توضیح داد آقای کلِگ که به عنوان مدیر فعالیت‌های جهانی و ارتباطات شرکت فیسبوک برگزیده شده است، یک «مدیر متفکر و با استعداد» محسوب می‌شود و تجارب و توانایی‌های او برای حل مسائل پیچیده در سال‌های آینده بسیار ارزشمند است.

زمانی که حزب لیبرال دموکرات بین سال‌‌های 2010 تا 2015 میلادی در ائتلاف با حزب محافظه‌کار بود، کلِگ به عنوان معاون نخست وزیر بریتانیا فعالیت می‌کرد. آن زمان حزب وی موفق شد برخی سیاست‌ها را پیش ببرد، ولی در نهایت مجبور شد مصالحه کند و برخی الزامات قبلی را کنار بگذارد. مهم‌ترین و شاید دردناک‌ترین اتفاق برای حزب لیبرال دموکرات مخالفت با طرح افزایش هزینه‌های دانشجویان بود.

پس از انتخابات سال 2010 میلادی حرب لیبرال دموکرات بریتانیا 75 نماینده در مجلس این کشور داشت؛ ولی در انتخابات سال 2015 میلادی پس از آنکه حزب مذکور در ائتلاف قرار گرفت این رقم به 8 کرسی کاهش یافت و در نهایت آقای کلِگ سال 2017 میلادی صندلی خود را به عنوان یکی از نمایندگان پارلمان از دست داد. ساندبِرگ توضیح داد با قرارداد جدیدی که کلِگ با شرکت فیسبوک منعقد کرده است، او تصمیم دارد به همراه خانواده خود به کالیفرنیا مهاجرت کند.