معامله 2.5 میلیارد دلاری سیلزفورس و اگزکت تارگت رقم خورد

معامله 2.5 میلیارد دلاری سیلزفورس و اگزکت تارگت رقم خورد

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس که یکی از بزرگترین عرضه کنندگان راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در سطح جهان است، 2.5 میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید شرکت اگزکت تارگت (ExactTarget)  کرده است.

به گزارش وب سایت forbes، اگزکت تارگت یکی از شرکت‏های بزرگ فروشنده نرم افزارهای بازاریابی در آمریکا است که در شهر ایندیاناپولیس این کشور مستقر شده است. شرکت سیلزفورس اعلام کرده قصد دارد با پرداخت نقدی 2.5 میلیارد دلار این شرکت را خریداری کند.

شرکت سیلزفورس در ابتدا کار خود را به عنوان عرضه کننده نرم‏افزارهای اتوماسیون فروش آغاز کرد، اما در سال‏های اخیر بیشتر بر روی نرم‏افزارهای بازاریابی متمرکز شده است و توانسته خود را به یکی از برترین عرضه‏کنندگان این حوزه تبدیل کند. سیلزفورس پیش از این نیز شرکت‏های عرضه کننده راهکارهای بازاریابی مثل بودی مدیا و رادیان 6 را خریداری کرده است.

شرکت اگزکت تارگت نیز یکی از شرکت‏های صاحب نام در حوزه نرم‏افزارهای بازاریابی است که محصولات و راهکارهای خود را مستقیماً به دپارتمان‏های بازاریابی شرکت‏ها و سازمان‏های مختلف می‏فروشد. شرکت‏های تجاری موفقی مثل نایک و کوکاکولا از جمله مشتریان راهکارهای بازاریابی اگزکت تارگت هستند. این شرکت‏ها از نرم‏افزارهای بازاریابی اگزکت تارگت برای مدیریت کمپین‏های بازاریابی دیجیتال و ارتباطات پیامکی و ایمیلی خود استفاده می‏کنند.

گفتنی است شرکت اگزکت تارگت در سال 2000 میلادی با مشارکت سه دوست و سرمایه‏گذاری اولیه 200 هزار دلار تاسیس شد.